26 січня 2015 року учасники спільноти London Euromaidan, яка допомагає та підтримує українців у війні з Росією, склали відкрите звернення до редакторів українських ЗМІ з проханням відповідальніше ставитись до інформаційної політики: називати війну з Росією саме “війною”, а не “АТО”; більше інформувати населення про методи допомоги армії та постраждалим, а тим, хто знаходиться на окупованих територіях – як вберегти своє життя.
Звернення не має відношення до встановлення військового стану в Україні, натомість, акцентує увагу на вдосконаленні інформаційної політики всередині держави.
Повний текст звернення ви можете прочитати та підтримати на офіційній Facebook-сторінці спільноти та нижче:
Звернення до всіх редакторів ЗМІ України від London Euromaidan
Лондон, 26 січня 2015 р.
Це війна, не “АТО”, це російська армія, не “сепаратисти-ополченці”, це агресія, не “теракти”
Україна вже майже рік в стані війни, а в інформаційному просторі країни, яка потерпає від зовнішньої військової агресії, досі нема єдиної термінології та підходу до визначення подій, що відбуваються. Ми так і не дочекались оперативного впровадження єдиної державної інформаційної політики від нового Міністерства інформаційної політики.
Дурити себе, все суспільство, та весь світ ціною тисяч життів українців – це злочинно. Тому звертаємось ще раз до Вас, редакторів ЗМІ в Україні, та всіх патріотів, хто має вплив на медіа на національному та місцевому рівнях. Ми наполягаємо на використанні адекватної подіям термінології: це війна, не “АТО”, це російська армія, а не “сепаратисти-ополченці”, це зовнішня агресія, не “теракти”!
Також хочемо звернути увагу, що у фактично військовий час кожен має бути готовий до обставин, що загрожують життю та безпеці, і має бути проінформований і підготовлений належним чином.
Наші активісти були шоковані в Україні тим, що переважна більшість телеканалів та радіостанцій досі не транслює інструктивних повідомлень та програм про те, як готуватись та діяти громадам на окупованих територіях та поза їх межами. Тому наполягаємо терміново почати інформувати людей про наступні речі:
- в зоні військових дій (окуповані території): як вести партизанську боротьбу проти окупантів; інструкції з цивільної оборони та евакуації; як поводитись мирним мешканцям, які способи й контакти для виїзду; які адреси бомбосховищ; які поради від військових по використанню зброї та засобів захисту; перша медична допомога; юридичні поради для переселенців; тощо
- поза зоною військових дій: в яких лікарнях поранені потребують допомоги; які способи/контакти допомоги військовим; контакти чергових-гарячих ліній; заклик до всього населення бути пильним й повідомляти про підозрілих; інструктаж – по медичній допомозі; які шляхи для евакуації в разі нападу; як готуватись до мобілізації; де придбати замовити необхідне спорядження; хто відповідає за роботу з населенням в кожному населеному пункті; мотиваційні сюжети про українську армію та героїв-захисників.
Це вкрай потрібно робити, оскільки населення має бути повністю мобілізованим й бути інформаційно готовим до будь-якого розвитку подій. Такий інструктаж не має викликати паніку, а має бути професійним та інформативним, мотивуючим до конструктивних дій. Військових експертів, волонтерів та відповідальних чиновників вистачає, щоб авторитетно висвітлити питання цивільної оборони. Такі програми мають виходити регулярно 3-4 рази на день. Це війна.
Ми віримо, що, навіть покладаючись на власні сили та інформаційні ресурси, можна належним чином впровадити інформаційну стратегію по всій країні. Самоорганізація населення й допомога засобів масової інформації, можуть врятувати країну у цей нелегкий час.
Сподіваємось на Ваші розуміння та підтримку.
London Euromaidan
PS Прохання до всіх небайдужих поширити це звернення та переслати персонально вашим знайомим журналістам та редакторам.