9 січня у Луганську бойовики так званої «ЛНР» арештували луганську журналістку, що співпрацювала з виданням «Вільний репортер», громадську активістку Марію Варфоломєєву, звинувативши у коректировці артилерійського вогню. Про це повідомив в ефірі «Громадського ТБ» журналіст Костянтин Реуцький.

За словами журналіста, Марія Варфоломєєва не приховувала своїх проукраїнських поглядів, але тим не менш залишилась у Луганську через хвору бабцю. «9 січня Марію затримали, звинуватили у коректировці артилерійського вогню і досі вона знаходиться у полоні бойовиків. Її обіцяли включити у списки обміну, але обмін досі не відбувся», – йдеться у сюжеті «Громадського ТБ» від 21 березня.

Парламентар Центру сприяння звільненню заручників при СБУ Юрій Тандіт заявив, що СБУ займається звільненням Марії Варфоломєєвої.

«Ми нею займаємося. Але ви розумієте, там на жаль не діють закони. Є людські відносини, симпатія, є певні процедури і завдяки тому, що є контакт між ними і нами, ми забираємо хлопців», – сказав Юрій Тандіт.

«Громадське ТБ» показало уривок відеодопиту журналістки. На відео вона розповіла, що її затримали через фотографування будівель. «Я фотографувала будівлі. Житлові будинки, в яких знаходилися ополченці», – розповіла вона, додавши, що фотографувала на прохання журналіста з Харкова.