З ТО «Новини» Першого каналу протягом останнього часу звільнилися шестеро журналістів, які робили сюжети для випусків новин. Альона Самсонова, Наталка Калінка, Яна Танчак перейшли на канал «Україна», Віталій Бакуменко – на «112 Україна», ведуча «Новини. Світ» Юлія Куценко – у видання Deutsche Welle, Маша Кондрат’єва («Новини. Світ») працюватиме не на телебаченні. Про це повідомляє «Телекритика».

«Ми з розумінням ставимося до того, що до нас приходять молоді журналісти, які пов’язують своє життя з новинами, але хочуть розвиватися далі і переходять на нові канали. Нам, звичайно, шкода розлучатися, бо ми рік працювали, пройшли тренінги Бі-Бі-Сі, Deutsche Welle. Тепер вони знають, як правильно робити новини. Ми їм зичимо всього найкращого. На жаль, зараз у новинах залишилося сім журналістів. Наразі нам допомагають студенти, волонтери», – сказала шеф-редактор ТО «Новини» Світлана Коляда.

Нагадаємо, Незалежна медіа-профспілка України повідомляла про хвилю нових порушень прав журналістів. На початку травня члени НМПУ з «Першого каналу» (Національна телекомпанія України) повідомляли про ряд порушень прав працівників на підприємстві. По-перше, на телеканалі відбувались скорочення персоналу за непрозорими критеріями. По-друге, у працівників примусово вираховували із заробітної платні 1500-1800 грн, що становить майже 50% їхнього заробітку. По-третє, працівників телеканалу керівництво змушувало писати заяву про відпустку за власний кошт на період травневих свят.

В ТО «Новини» працювало до скорочення 250 осіб, переважна більшість – це технічна служба з обслуговування техніки та студій. Нагадаємо, на ПершомуUA триває 10% скорочення персоналу. Канал потерпає від скорочення бюджетного фінансування, в результаті чого бракує коштів на бензин та відрядження журналістів.