Наглядова рада Світової асоціації газет та видавців (WAN-IFRA) відзначила хоробру працю українських журналістів, які постійно зіштовхуються із атаками під час  висвітлення кризи в країні. Про це йшлося під час 66-ї зустрічі Світового газетного конгресу, 21 Форуму редакторів та 24-го Світового рекламного форуму, що відбулися 8 червня.

Рада закликає до повного та прозорого розслідування смерті журналіста В’ячеслава Веремія, кореспондента газети «Вести», який загинув від рук нападників 18 лютого у Києві.

Рада наполягає на припиненні культури безкарності, що часто спостерігається довкола атак на журналістів в Україні.

Наглядова рада WAN-IFRA закликає український уряд зробити більше для того, щоб забезпечити захист та безпеку медійників. Незалежні спостерігачі зафіксували 218 нападів на журналістів з початку січня цього року. WAN-IFRA вважає абсолютно неприйнятним використання репортерів як мішеней з метою завадити їхній роботі.

Крім того, Рада закликає до солідарності між всіма медіа та більшої підтримки від усіх країн, залучених до нинішніх подій.

WAN-IFRA зазначає, що без значного покращення безпеки журналістів здатність медіа стримувати владу сильно знижується.

Наглядова рада зауважує, що українські журналісти виконують свої обов’язки попри великі загрози, тож заслуговують поваги за свій суттєвий суспільний внесок.