Сьогодні, 14 травня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №0924 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів, внесеного народним депутатом минулого скликання Валерієм Карпунцовим. За таке рішення проголосували 240 народних депутатів, передає “Телекритика“.
Поправка членів Комітету з питань свободи слова та інформаційної політика була проголосована лише з другої спроби (під час першого голосування не вистачило кілька голосів).
Нагадаю, Комітет свободи слова пропонував дописати в Кримінальному кодексі примітку, в якій точно виписати норму про професійну діяльність журналіста: «Примітка. Під професійною діяльністю журналіста у цій статті та статтях 171, 345-2, 347-1, 348-1 цього Кодексу слід розуміти систематичну діяльність особи, пов’язану із збиранням одержанням, створенням, поширенням, зберіганням або іншим використанням інформації з метою її поширення на невизначене коло осіб через друковані засоби масової інформації, телерадіоорганізації, інформаційні агентства, мережу Інтернет. Статус журналіста та/або його належність до засобу масової інформації підтверджується редакційним або службовим посвідченням чи іншим документом, виданим засобом масової інформації, його редакцією або професійною чи творчою спілкою журналістів».
Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики на засіданні 10 грудня вирішив створити робочу з членів комітету та представників громадськості для напрацювання поправок до законопроекту №0924.
Цей законопроект було зареєстровано в парламенті минулого скликання в січні 2014 року. Автор запропонував включити до Кримінального кодексу низку статей, що передбачають відповідальність за злочини проти журналістів, зокрема, за погрозу чи насильство щодо журналіста, його близьких родичів або членів сім`ї, за умисне знищення або пошкодження майна журналіста. 25 липня Верховна Рада прийняла його за основу в першому читанні, але так і не прийняла в цілому.
Нагадаємо, що члени парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації минулого скликання 5 лютого одноголосно підтримали законопроект щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів і рекомендували парламенту прийняти його за основу, що й зробила Рада, але через півроку.