З 4 червня до телеканалів, які демонструватимуть в ефірі заборонені для показу в Україні фільми та серіали російського виробництва, що підпадають під дію закону “Про внесення змін до деяких законів про захист інформаційного телерадіопростору України”, будуть застосовуватися штрафні санкції, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідно до закону, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення в разі виявлення порушень ліцензіатами фіксує відповідний факт і передає цю інформацію Державному агентству з питань кіно, “для вжиття заходів, передбачених законодавством”.

Крім того, відповідно до закону, поширення заборонених фільмів може каратися штрафом у розмірі десяти мінімальних заробітних плат (на даний час понад 12 тис. грн – ред.), якщо порушення здійснюється вперше і в розмірі 50 мінімальних зарплат (понад 60 тис. грн – ред.) за кожне наступне порушення закону.

У законі зазначається, що забороненими для розповсюдження фільмів в Україні визнаються фільми, які популяризують органи держави-агресора, створюють позитивний образ співробітників держави-агресора і співробітників радянських органів держбезпеки.

Крім того, забороненими є ті фільми, в яких визнається правомірність окупації території України. При цьому в законі уточнюється, що забороняються всі фільми, в яких є пропаганда держорганів країни-агресора, створені після 1 серпня 1991 року, причому ця норма діє незалежно від країни походження кінопродукту.

Закон також передбачає заборону для поширення в Україні всіх фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора після 1 січня 2014 року. Держагентство з питань кіно таким фільмам прокатне свідоцтво не видає.

Попередній моніторинг Національною радою з питань телебачення і радіомовлення ефірів телеканалів виявив заборонену кіносеріального продукцію у телеканалів “Інтер”, “Україна”, “НТН”, ICTV та ТЕТ. Регуляторний орган повідомив телеканали про порушення і закликав привести свій контент до норм чинного законодавства.

Нагадаємо, 5 лютого Верховна Рада ухвалила закон №1317 про внесення змін до деяких законів щодо захисту інформаційного телерадіопростору України.

Законом забороняється розповсюдження і публічне демонстрування фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами РФ, а також фільмів, що пропагують (включаючи подання позитивної інформації) діяльність правоохоронних органів, збройних сил, інших військових чи силових формувань РФ або окремих представників, та фільмів, сюжет яких прямо чи опосередковано пов’язаний із діяльністю зазначених органів чи формувань.