1 липня Верховна Рада ухвалила в цілому проект постанови № 2252а про затвердження Положення про акредитацію журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України. Про це йдеться на сайті парламенту.

Постановою регулюється порядок акредитації журналістів та їхній доступ до приміщень Верховної Ради.

Згідно з документом, акредитація журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді проводиться прес-службою Апарату Верховної Ради шляхом надання індивідуальних акредитаційних карток на строк повноважень Верховної Ради чергового скликання.

Журналісти і технічні працівники засобів масової інформації, які не акредитовані при Верховній Раді України, можуть замовляти у прес-службі разові перепустки.

Акредитаційні картки видаються журналістам і технічним працівникам ЗМІ за поданням ЗМІ та особистими заявами умови підтвердження фахової належності.

Акредитаційна картка дає право входу до приміщень Верховної Ради за наявності у журналіста або технічного працівника документа, що посвідчує особу (паспорт або редакційне посвідчення).

Акредитаційні картки забезпечують право входу журналістів і технічних працівників до ложі преси і кулуарів сесійної частини будинку по вул. Грушевського, 5 (крім сесійної зали) під час засідань Верховної Ради України через під’їзд №1; відповідних будинків Верховної Ради України під час брифінгів, прес-конференцій, круглих столів, інших відкритих для засобів масової інформації заходів; відповідних будинків Верховної Ради України під час засідань комітетів, тимчасових комісій Верховної Ради України, якщо комітетом, тимчасовою комісією не прийнято рішення про проведення закритого засідання.

Також журналісти і технічні працівники за акредитаційними картками мають право безперешкодного входу на відкриті засідання комітетів, тимчасових комісій Верховної Ради (про проведення закритого засідання комітет, тимчасова комісія приймає відповідне рішення).

Чергова акредитація журналістів і технічних працівників ЗМІ при Верховній Раді проводиться прес-службою перед початком діяльності Верховної Ради нового скликання. Протягом строку повноважень Верховної Ради чергового скликання прес-служба може провести додаткову акредитацію.

Прес-служба приймає рішення про припинення акредитації журналіста або технічного працівника і анулювання відповідної акредитаційної картки у разі подання ним відповідної заяви; звернення ЗМІ, за поданням якого здійснена акредитація; неодноразового або грубого порушення особою порядку та процедури роботи Верховної Ради України, порядку допуску до приміщень, порядку доступу до інформації та документів і технічних засобів.