Сьогодні Верховна Рада затвердила програму діяльності Кабінету міністрів України (карточка законопроекту на сайті Ради, на фото – голова уряду Арсеній Яценюк). У програмі є кілька важливих пунктів для журналістів.

У розділі про оборонну політику йдеться про розроблення та реалізацію концепції інфобезпеки (2015 рік) та про створення суспільного мовлення (2015), що включає у себе запуск іномовлення та роздержавлення засобів масової інформації.

Незалежна медіа-профспілка вважає, що урядовий проект постанови про суспільне мовлення “призведе до безпрецедентних за обсягом та кількістю порушень трудових прав журналістів: масових скорочень, втрат працівниками стажу держслужбовців і робочих місць”.

У розділі про соціальну політику йдеться про реформування трудового законодавства – розроблення та сприяння прийняттю Трудового кодексу (2015).

Раніше влада неодноразово намагалася реформувати трудове законодавство, щоб спростити процедуру звільнення найманих працівників. Зокрема, звузити вплив профспілок на роботодавця.

Медіапрофспілка разом із іншими незалежними профспілками завадили прийняттю Трудового кодексу у 2011 році. НМПУ також виступала проти проекту Трудового кодексу авторства депутатів від Партії регіонів у 2013 році.