Вранці 7 травня літак Іл-76 Міноборони України, який евакуював українців та зокрема журналістів, з Непалу, приземлився в аеропорту «Бориспіль». Про це повідомляє урядовий портал.

На борту літака перебувала українська експедиція на чолі з в.о. голови Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Зоряном Шкіряком, 87 евакуйованих осіб, з них 76 громадян України та 11 громадян інших держав, співробітники ДСНС, група дипломатів МЗС України та журналісти.

Раніше повідомлялося, що представників ДСНС супроводжувало 14 українських медійників. 29 квітня журналісти вилетіли до Непалу, де нещодавно стався потужний землетрус, розраховуючи вже наступного дня повернутися в Україну. Проте ІЛ-76, який повинен евакуювати українців, зламався. Згодом для його ремонту з Києва прислали деталь, що виявилася несправною. Еспедиція затрималася в столиці країни Катманду на тиждень.

5 травня влада Непалу дала дозвіл на посадку у Катманду літака ІЛ-76 Міноборони України, що мав здійснити евакуацію громадян України й зокрема журналістів. Дорогою до Україну літак зробив 2 технічні зупинки – в м.Делі (Індія) для дозаправки, а також в м.Баку (Азербайджан) – для відпочинку пілотів.

Ситуацію в Непалі висвітлювали працівники 9 українських телеканалів. Від «Еспресо TV» до Непалу вирушили журналіст Єгор Воробйов та оператор Пунчак Євген, від «Громадського ТБ» – Богдан Кутєпов, від «112 Україна» – журналіст Богдан Піленко та оператор Андрій Левко. З 5 каналу у відрядження поїхали журналіст Максим Волобоєв і оператор Владислав Кареднік, від телеканалу «Україна» – журналістка Оксана Котова та оператор Сергій Моос, від «1+1» – журналістка Ганна Бока та оператор Тимофій Кощій, від СТБ – журналіст Борис Сачалко та оператор Олексій Мироненко, журналістка та оператор Нового каналу Марія Себова. Також в Непалі побував журналіст «Української правди» Роман Романюк.

«Лише за передостанню ніч за проживання журналістів заплатило МЗС, бо ми написали заяви про допомогу в скрутному становищі на території іноземної держави. Фактично перейшли в статус громадян, які просять про евакуацію. Так воно й було. А до того за нас ніхто ні копійки не платив з бюджету», – повідомив журналіст «Громадського ТБ» Богдан Кутєпов.

«Ми летіли 29-го квітня туди з думкою відпрацювати там годин 6, повантажити евакуйованих і 30-го назад. Так було заплановано. Ніхто не брав одягу чи грошей», – зазначив він.

Попередні дні журналісти і туристи жили в резиденції почесного консула України – громадянина Непалу, який не отримує зарплати від Києва. А номери для людей в Баку оплатило МНС Азербайджану.

Нагадаємо, 4 травня українські журналісти звернулися до Міністерства закордонних справ України. За їх словами, посольство України в Непалі не надало їм допомогу і відмовилося продовжити їх розміщення в резиденції, аби вони могли виконувати свої професійні обов’язки.