З 2 по 8 травня група українських журналістів – тренерів з безпеки вдруге взяли участь у «тренінгу для тренерів» за програмою Міжнародної федерації журналістів. Це навчання було одним з численних елементів проекту «Підтримка Об’єднаного центру допомоги журналістам НСЖУ та НМПУ», який виконується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Учасники тренінгу оволоділи знаннями і навичками, необхідними для подальшого навчання колег-журналістів особливостям безпечної поведінки та захисту при обстрілах з важких видів зброї та нападах з повітря, особистій безпеці та безпеці в дорозі. Наші тренери під час серії тренінгів з безпеки, які проводитимуться впродовж червня – вересня у різних містах України, будуть не лише розповідати про технічні характеристики зброї, але й навчатимуть колег-журналістів, як оптимально рятуватись від обстрілів. Під час навчання тренери опанували викладання таких тем як поведінка під час арешту чи утримання в заручниках, навички психологічної самопідтримки у стресовій ситуації.

training for trainers (1)

«Тренінг для тренерів» проводили експерт з безпеки та координатор програми з безпеки Міжнародної федерації журналістів. Наприкінці навчання учасники склали іспит, підготували та продемонстрували розроблені ними методичні матеріали для проведення власних тренінгів, отримали сертифікати.

Важливим моментом навчання стало практичне тренування на полігоні. Для створення умов, наближених до реальних, організатори залучили фахівців-піротехніків. Для учасників тренінгу інсценізували такі ситуації як «різні види обстрілу автомобіля та термінова евакуація з авто», «проходження перевірки на блокпосту», «захоплення в полон», «здійснення професійної діяльності на території, що обстрілюється», «поведінка під час мінометного обстрілу».

training for trainers (3)

За словами голови Незалежної медіа-профспілки України Юрія Луканова, практична частина тренінгу була вкрай необхідною, щоб українські тренери пережили подібний досвід особисто і отримали практичні коментарі експерта з безпеки МФЖ, який працює у цій сфері вже понад 20 років. «На полігоні наші тренери понюхали пороху. Після такої різносторонньої практики вони можуть передати свої знання усім журналістам, які планують відправитися у зону АТО», – наголосив Луканов.

Довідково:
Метою проекту «Підтримка Об’єднаного центру допомоги журналістам НСЖУ та НМПУ», що здійснюється у партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» є надання комплексного захисту та підтримки журналістам в умовах соціально-економічної кризи та «гібридної війни» в Україні шляхом підвищення їх обізнаності та навичок у сфері безпеки, забезпечення захисним обладнанням, надання психологічної допомоги і підтримки, надання матеріальної допомоги у складних життєвих обставинах.