30 січня – 01 лютого 2015 року у м. Львові міжнародні тренери Томаш Пісула (консультант для медіа, громадських організацій та уряду), Руслан Краплич (Фундація імені князів-благодійників Острозьких, залучений експерт СІРЕ), Агнєшка Ромашевська-Гузі (на фото, «Бєлсат» ТV) провели курс з проектного фандрейзингу для 16 представників ЗМІ 10 міст (регіонів) України  в рамках проекту «Управління «новими медіа» – виклик для українських журналістів», що виконується Товариством польських журналістів  (SDP) спільно з НСЖУ (спілка) та НМПУ (медіа-профспілка) за підтримки Польсько-Американського фонду Свободи «Перетворення в регіоні» – RІТА, яку реалізує Фонд освіта для демократії.

Учасниками навчань стали керівники та провідні фахівці “нових медіа” – Громадське ТБ, Еспресо ТБ, Спільно ТБ, Громадське радіо, Донецький портал 062.ua, друкованих та інтернет ЗМІ – з газет (Рівне, Мена, Шпола, Ізюм , Буськ , Білопілля (Чернігівська, Черкаська, Львівська, Харківська, Сумська області), Волинської ОДТРК, ГО  Донецький прес-клуб, Юридичне бюро Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ), Херсонська організація НМПУ.

В процесі курсу учасники ознайомилися з можливостями отримання грантової підтримки з боку польських, європейських, американських, канадських донорів. Продемонстрували приклади фінансування багатомільйонних недійних проектів з Польщі. Отримали знання, вміння та навички підготовки усіх розділів проектів, які неодмінно зацікавлять донорів. Отримали комплекти роздаткових матеріалів, які являють собою інструкції зі складання проектів до різних донорських інституцій та програм технічної допомоги.

За результатами навчань, окремі телеканали й газети висловили готовність співпрацювати з бізнес асоціаціями, що сприяють перетворенню України у територію сприятливу для малого й середнього бізнесу, а також із благодійними організаціями, що прагнуть підвищувати добробут громад і громадян. Обговорювалися намітки проектів, які можуть виконуватися спільними зусиллями громадських, благодійних організацій та медіа з України та Польщі.

Протягом лютого 2015 року учасники розпочнуть підготовку власних проектів, у чому їм допомагатимуть тренери-консультанти з Польщі й України.

Спеціалісти Юрбюро для журналістів при НМПУ розроблять найближчим часом декілька проектів по захисту прав журналістів та представлять їх донорам.

Юрбюро НМПУ працює за підтримки проекту “У-медіа” міжнародної НУО Інтерньюз за підтримки АМР США.