Сьогодні, 9 вересня, головний редактор ДТРК «Крым» Катерина Козир заявила, що у зоні АТО на Донбасі зникла журналістка з Криму Анна Мохова (на фото). Про це повідомляє «Крымское информационное агентство».

За словами Катерини Козир, останній раз Анна Мохова виходила на зв’язок 24 серпня – цього дня вона поверталася в Донецьк з Макіївки (Донецька область). Після цього зв’язок з нею був втрачений.

За інформацією Катерини Козир, Анна Мохова з 1 липня по 1 серпня працювала на ДТРК «Крим» в якості позаштатного кореспондента за трудовою угодою і вирушила в зону бойових дій за власним рішенням, з метою висвітлення подій в зоні АТО. «Це боєць, амазонка. Вона керувалася по життю загостреним почуттям справедливості, бажанням обов’язково докопатися, що дійсно відбувається», – зазначила Катерина Козир.

Інформагентство також повідомляє, що має інформацію з неофіційних джерел, що Анна Мохова перебуває на перевалочному пункті української армії в місті Ізюм (Харківська область).

Варто зауважити, що офіційна інформація про затримання Анни Мохової була надана Службою безпеки України ще 28 серпня.

Нагадаємо, голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що сили АТО затримали двох громадян Росії, які за завдання терористичної організації ДНР поширювали неправдиву інформацію панічного змісту. За словами Валентина Наливайченка, затримані мали посвідчення журналістів і взаємодіяли з одним із телеканалів у Криму «Шаповалов  68-го року народження і Мохова 91-го року народження – громадяни, які працювали у так званому політвідділі тероричної організації ДНР, використовуючи посвідчення журналістів з РФ. Обидва затриманих чітко підтвердили, що мали завдання розповсюджувати неправдиву інформацію і взаємодіяли з одним з телеканалів на территорії АР Крим та мали інші завдання для сіяння паніки», – повідомив голова СБУ.

30 серпня СБУ уточнила, що на одному з блокпостів сил АТО у Донецькій області затримано автомобіль з двома озброєними громадянами РФ Шаповаловим О.С. та Моховою А.В., які нелегально перетнули державний кордон України для виконання завдання російських спецслужб з ведення інформаційної війни проти України. Відомство інформує, що під час перевірки документів на блокпості сил АТО псевдожурналісти, вважаючи що потрапили до «своїх», представилися помічниками Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) і розраховували на допомогу.

У затриманих вилучено стрілецьку зброю – автомати та набої до них. Наразі проводяться необхідні слідчі дії.