Окупаційна влада Криму використовує широкий спектр тактик залякування, щоб розправитися з інакомисленням. Про це йдеться у новій доповіді Amnesty International, опублікованій з нагоди річниці анексії півострова.

У новій доповіді «Один рік потому: Порушення прав на свободу вираження думок, зібрань та об’єднань в Криму» сказано про здійснення де-факто владою в Криму низки порушень прав людини відносно проукраїнських засобів масової інформації, громадських організацій, кримських татар та осіб, які критикують режим.

«Хвиля викрадень у період з березня по вересень змусила багатьох критично налаштованих жителів покинути півострів. Ті, що залишилися, зазнають переслідувань з боку влади, яка повна рішучості змусити замовчати своїх опонентів», – сказав дослідник Amnesty International по Україні Красимір Янков на прес-конференції у Києві, повідомляє сайт організації.

Окупаційна влада створює атмосферу страху в Криму, використовує обмежувальні закони, щоб змусити замовкнути засоби масової інформації та неурядові організації.

Доповідь нагадує, що 26 січня 2015 року близько 30 озброєних людей в масках з спецпідрозділу поліції, у супроводі 10 співробітників служби безпеки, провели обшуки на кримськотатарському телеканалі ATR, порушивши мовлення та забравши документи, датовані лютим минулого року.

Кілька журналістів і блогерів покинули Крим, побоюючись переслідувань. Серед них проукраїнський блогер Єлизавета Богуцька, яку викликали на допит після того, як представники «Центру по боротьбі з екстремізмом» обшукали її будинок і забрали дані для перевірки.

Після анексії влада зобов’язала всі засоби масової інформації перереєструватися відповідно до російських законів. Відома кримськотатарська агенція новин QHA та багато інших видань не змогли цього зробити, а жодного пояснення щодо відмови у прийнятті заяви на перереєстрацію не було надано.