У Чернівцях обвинувачений у скоєнні вбивства Рустам Агаларов позивається у суді до місцевих газет «Буковина», «Версії» та «Час» через те, що видання у своїх матеріалах назвали його вбивцею без вироку суду. Про це повідомила головний редактор «Версій» Людмила Чередарик.

Пані Чередарик зазначила, що газета вирішила вжити слово «вбивця» без попереднього рішення суду, керуючись нормами європейського законодавства. «Є така Німецька рада преси і в їх документах вказано, що журналіст має право називати вбивцю вбивцею, якщо були при цьому свідки. Це європейська практика. Такої норми в українському законодавстві немає, але я знаю, що українське законодавство у плані преси орієнтується на практику європейського законодавства», – розповідає головред «Версій».

За словами Людмили Чередарик, позивач Рустам Агаларов подав позов до суду до видання «Версії» у травні. У позовній заяві він просив суд змусити газету і сайт спростувати інформацію щодо нього, опублікувати на цих же ресурсах відповідь обвинуваченого та сплатити судові витрати.

Засідання суду у справі позову Рустама Агаларова до видання «Версії» призначено на початок липня. У газеті заявили, що мирову угоду їм ніхто не пропонував: «Ми це питання ще  будемо обговорювати в редакції».

Як повідомив шеф-редактор газети «Час» Петро Кобевко, його видання програло суд за позовом обвинуваченого у вбивстві. Проте Рустам Агаларов погодився підписати з відповідачем мирову угоду. За словами шеф-редактора, цю угоду буде підписано найближчим часом.

Щодо газети «Буковина», то як йдеться на сайті «Версії», позовні вимоги пана Агаларова до видання мали матеріальну складову. Обвинувачений просив у суду зобов’язати ЗМІ спростувати інформацію, відшкодувати судові витрати та сплатити позивачеві завдані матеріальні збитки у сумі 60 тис. грн. Пізніше він знизив дану суму до 20 тис.грн.

«Телекритиці» не влалося зв’язатися з головредом газети «Буковина», оскільки він перебуває у відрядженні. Проте, як повідомила головред «Версій», «Буковина» планує відмовитись підписувати мирову угоду.  «Вони не пішли на мирову через те, що їх така ситуація обурює. І навіщо начебто з ними миритися, якщо вони вважають його винним. Журналіст «Буковини» ходив на всі засідання. Він дуже досвідчений, у нього 45-50 років журналістського досвіду», – пояснює пані Чередарик.

Днями у Чернівцях відбувся круглий стіл «Третя влада проти четвертої?»,  серед учасників якого були головні редактори чернівецьких газет і журналістські правозахисні функціонери. Людмила Чередарик у своїй статті «Третя влада проти четвертої або Війна суддів Буковини проти журналістів?» у виданні «Версії» пише, що під час обговорення учасники дійшли висновку, що судова влада Буковини розпочала неоголошену війну проти журналістів краю.

Як повідомляють «Версії», 27 червня відбудеться спільне розширене засідання обласної організації НСЖУ та медіапрофспілки разом із головними редакторами газет, на якому його учасники приймуть відповідне звернення до НСЖУ, Вищої ради юстиції України,  Верховного суду України та керівництва держави щодо ситуації, яка виникла на Буковині, а також оприлюднять його в усіх провідних ЗМІ.