Кореспондентка ТРК «Україна» по Харкову член медіа-профспілки Ольга Вдовенко, яку суд поновив на роботі після незаконного звільнення, написала заяву до Харківської міської прокуратури про відмову роботодавця виконувати судове рішення. Цей злочин передбачений статтею 382 Кримінального кодексу України.
Після рішення Московського районного суду Харкова про відновлення на роботі, яке вступає в дію негайно, Ольга Вдовенко прийшла до свого офісу в Харкові. Її колега заявив, що керівництво каналу повідомило йому, що вона не є працівницею каналу і йому заборонено пускати його до офісу. Міліція, яку викликала журналістка, зафіксувала факт недопущення її до робочого місця.
Виконавча служба Ворошиловського району міста Донецька (в цьому районі міститься ТРК «Україна», згідно з юридичною адресою) не вибирає на пошті листа від Ольги Вдовенко з вимогою спонукати керівництов телеканалу виконати рішення суду. Про це свідчить неповернення журналістці повідомлення про вручення листа.
За словами Ольги, вона розмовляла з директоркою ТРК «Україна» Мариною Миргородською, яка відмовилася обговорювати питання, пообіцявши, що з журналісткою звяжуться юристи телеканалу. Однак ніякого звязку не відбулося.
Юрист Незалежної медіа-профспілки Олександр Тарасов, який займається справою Удовенко, заявляє, що ТРК «Україна» порушує закон, який передбачає кримінальну відповідальність. За невиконання рішення суду посадові особи можуть потрапити до вязниці, за статтею 382 Кримінального кодексу, на строк від 3 до 8 років. Олександр Тарасов вважає також, що під дію цього закону підпадають і працівники виконавчої служби Ворошиловського району міста Донецька, які ухиляються від виконання судового рішення.
У грудні минулого року Московський районний суд міста Харкова прийняв рішення на користь власного кореспондента регіональних новин ТРК «Україна» Ольги Вдовенко, яка оскаржувала своє незаконне звільнення з каналу. ТРК «Україна» має відновити на роботі виплатити їй 37505 гривень заробітної платні за час вимушеного прогулу і 5000 гривень компенсації моральної шкоди. Відновлення на роботі має відбуватися негайно після рішення суду.