Міліція допитала фотографа в якості свідка

Співробітники парку «Перемога» розпізнали свого директора Олександра Товстонога на фото нападника, який побив фотографа Tochka.net Віталія Лазебника 4 травня під час зйомки знесення незаконного будівництва церкви в парку. Про це повідомляє Tochka.net.

Журналісти Tochka.net показали фото нападника співробітникам парку «Перемога». «Так це ж наш директор Олександр Олександрович», – сказали в парку.

Крім того журналісти зустрілися із самим Олександром Товстоногом у його робочому кабінеті. Він відмовився будь-що коментувати, але підтвердив, що був на місці інциденту. При цьому, як звертає увагу Tochka.net, раніше в адміністрації парку стверджували, що директора взагалі не було на місці конфлікт.

Нападник, який побив Віталія Лазебника 4 травня

Нападник, який побив Віталія Лазебника 4 травня

Олександр Товстоног у своєму кабінеті

Олександр Товстоног у своєму кабінеті

Тим часом представники церкви назвали фотографа Віталія Лазебника співучасником плюндрування церкви, тому що він знімав, а не перешкоджав «злу».

«Кримінальний кодекс каже про те, що якщо людина бачить, що здійснюється злочин, і не вживає ніяких заходів, щоб злочин не чинився, то вона стає співучасником. Наявність фотоапарата не свідчить, що ця людина не брала участі в плюндруванні церкви», – сказав отець Святослав, настоятель церкви Всіх святих воїнів, на яку було здійснено напад.

На запитання, чому директор парку побив журналіста залізним прутом, священик відповів: «Директор захищав святиню і навіть сам постраждав».

Сам постраждалий Віталій Лазебник 8 травня був на допиті в якості свідка, а не постраждалого. «Відносно його заяви про побиття, це питання ще не вирішено. До 14 травня повинні вирішити, чи відкривати кримінальну справу за фактом побиття», – розповіла юрист Людмила Опришко, яка супроводжувала фотографа.

За словами юриста, міліція того дня, коли було побито фотографа, не надала йому направлення на огляд – фіксацію побоїв. «Міліція повинна була того ж дня, коли відбулося побиття, видати направлення для фіксації побоїв, але цього не було зроблено. Це значне порушення. І ми сьогодні випросили в них це направлення на медичний огляд», – відзначила юрист.

Нагадаємо, завтра журналісти пікетуватимуть МВС.