Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова депутатка від “Народного фронту” Вікторія Сюмар каже, що намагатиметься внести зміни до закону про суспільне мовлення, щоб можна було ліквідувати Національну суспільну телерадіокомпанію та державні ТРК, створити нову структуру у формі акціонерного товариства та перевести на неї всі активи державних медіа. Про це Сюмар каже у інтерв’ю “Телекритиці”.

Вікторія Сюмар також вважає, що скорочення журналістів неминучі. Наразі у державних медіа працює близько 6000 спеціалістів, планується, що на суспільному телебаченні працюватимуть лише 1200 працівників. І немає ніяких гарантій, що це будуть люди, які зараз є співробітниками вказаних структур. Незалежна медіа-профспілка раніше виступала проти створення суспільного мовлення у такий спосіб, оскільки це порушуватиме права найманих працівників.

На запитання щодо скорочення журналістів, Сюмар відповіла, що “державою взято курс на скорочення державних видатків і на державні структури також”. Вона також додала, що “все буде відбуватися законно, якщо буде не так, то це викличе на порядок більше проблем, тому що тоді будуть суди і держава їх програватиме”.

Нагадаємо, у комітеті з питань свободи слова досі не вистачає одного депутата.