Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики планує привести все вітчизняне медійне законодавство у відповідність до стандартів Ради Європи до червня 2016 року. Для цього буде створено робочу групу, до якої увійдуть народні депутати, медіа юристи, представники галузі та ін. Таке рішення члени Комітету ухвалили на позачерговому засіданні 1 квітня.
Пропозицію щодо необхідності створення такої робочої групи висловила координатор проектів Ради Європи в Україні Ольга Сєдова.
«Ми готові долучитися до роботи такої групи, запропонувати свою підтримку в проведенні експертиз. Досі робота щодо систематизації медіазаконодавства нагадувала латання дірок», – сказала вона, порадивши не відкладати цю роботу.
Ольга Сєдова розповіла також, як це було зроблено в Сербії та Молдові. Зокрема Сербія за півроку розробила проект Стратегії розвитку інформаційної системи загального користування, а Молдова вирішила піти шляхом кодифікації.
Ідею створення Інформаційного кодексу підтримала голова Комітету Вікторія Сюмар. «Я є прихильником Інформаційного кодексу, його прийняття було б абсолютно нормально, зручно, давало б розуміння, який інформаційний простір в країні ми будуємо. Поки створюється враження, що такого бачення немає ні в Нацради, ні в Держкомтелерадіо, ні у когось іншого», – зазначила вона.
За її словами, планується отримати конкурентний медіаринок, незалежний інформаційний простір, в якому українські громадяни зможуть отримувати якісну інформацію.