Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив позов фотографа Максима Дондюка до газети “Україна молода”. Про це він пише у своєму блозі.

Максим Дондюк звернувся до суду через публікацію його фото з порушенням авторських прав, предметом позову стала публікація на першій шпальті газети “Україна молода” світлини з репортажу з військово-патріотичного молодіжного табору “Січ” у Криму. На фото зображені хлопчики в камуфляжній формі навприсядки.

Фото було опубліковане без зазначення автора, тоді як весь фоторепортаж із “Січі” був оприлюднений Максимом Дондюком на професійному сайті фотографів, на всіх знімках був зазначений копірайт і ім’я автора. За словами адвоката фотографа, одноразову ліцензію на публікацію придбало видання Weekly.ua, і публікація у Weekly.ua є свідченням авторства Максима Дондюка.

Суд задовольнив позов і зобов’язав видання сплатити 9,6 тис. грн компенсації які й вимагав позивач. Також суд зобов’язав “Україну молоду” “надрукувати у найближчому номері газети на першій сторінці інформацію про те, що засновником і видавцем газети було порушено авторське прав фотографа Максима Дондюка”.

“Будемо сподіватия, що інші видання будуть відповідати за порушення авторських прав так само”,- пише він у блозі. За його словами, деякі інтернет-видання вже отримали попередження і справа незабаром опиниться у суді. Однак назви цих ЗМІ він не розголошує.

У коментарі “Телекритиці” Михайло Дорошенко, головний редактор «України молодої» зазначив, що рішення суду він ще не бачив, однак якщо воно є, то має намір подавати апеляцію.

Інф. і фото ТК