2 липня у Галицькому районному суді Львова відбулося перше засідання у справі ректора Національної музичної академії ім. М.В. Лисенка Ігоря Пилатюка, який судиться з журналістами низки видань. Причина позову – дифамація. За результатами засідання стало відомо, що Пилатюк судитиметься ще і з студентами та викладачами, які давали коментарі журналістам під час страйків проти ректора.

Представником Ігоря Пилатюка в суді є Руслана Юхименко з адвокатського об’єднання “Павленко і партнери”. Після засідання представниця інтересів Пилатюка заявила у коментарі журналістам, що позивач подасть клопотання до суду з вимогою стягнення морального відшкодування з відповідачів, яких разом із студентами та викладачами тепер стало 15-ро.

Веде справу суддя Віктор Романюк. Розгляду по суті на першому засіданні не відбулося, оскільки не всі учасники процесу отримали повістки. Натомість, Руслана Юхименко подала цілий пакет документів, які, на думку її клієнта, свідчать про те, що журналісти безпідставно звели наклеп на ректора вишу, завдавши таким чином шкоди його діловій репутації.

Серед доказів, що представила на розгляд суду Юхименко, були, зокрема, подяки, грамоти і нагороди різних рівнів ректору консерваторії Ігорю Пилатюку та членам його сім’ї.

З відповідачів на засідання з’явилися журналіст «Гал-інфо» Сергій Бобра, адвокат цього інтернет-видання Володимир Клонцак і журналістка газети “Високий Замок” Юлія Ліщенко.

Серед слухачів був актив консерваторії та представники ЗМІ. Через позицію Юхименко журналістам 24 каналу не дали дозволу знімати засідання  – вона заперечила проти відеозйомки, посилаючись на пункт 8 статті 6 Цивільно-процесуального кодексу України. Тут йдеться, зокрема, про те, що відеозйомка з подальшою трансляцією на телебаченні можлива лише за згоди усіх учасників справи. Але причин, чому  вона не згодна з відеозйомкою, Руслана Юхименко не озвучила.

Наступне засідання призначено на 10:00 17 липня.

Нагадаємо, ректор Національної музичної академії ім. М.В. Лисенка Ігор Пилатюк подав до суду на ряд журналістів за поширення, на його думку, недостовірної інформації. 19 червня Галицький районний суд м. Львова відкрив провадження за позовом Пилатюка до журналістів про захист власної честі, гідності та ділової репутації.

На думку ректора, журналісти використали у своїх матеріалах інформацію про непідтверджені факти корупції, протекціонізму та його політичної заангажованості. «Останні місяці Пилатюк Ігор Михайлович перебуває в постійному стресі і нервовому напруженні, у зв’язку з ганебним поширенням про нього недостовірної інформації, що не відповідає дійсності або викладена неправдиво…», – йдеться в позовній заяві Пилатюка.

Позивач попередньо вимагав спростування у тих ЗМІ, де публікувалися критичні матеріали про нього. Ситуація є наслідком студентських страйків проти переобрання Ігоря Пилатюка на посаду ректора консерваторії на третій термін. Студенти і частина викладачів виступили проти корупції у виші, де навчаються і працюють.