Стипендіальна програма імені Мілени Єсенської пропонує європейським журналістам перервати виконання своїх професійних обов’язків для проведення дослідження на тему, яку вони оберуть.

Мілена Єсенська була чеською журналісткою та медіаторкою між чеською та німеькою культурами, відома, зокрема, своїм листуванням та перекладом творів Франца Кафки. Померла від ниркової недостатньості у концентраційному таборі Равенсбрюк, куди її апроторили за зв’язки із рухом опору.

Стипендія відкрита для журналістів, що пишуть про культуру, зокрема мистецтво та середовище інтелектуалів. Учасники можуть також працювати із соціальними темами, що стосуються європейської спільноти, та темами, що є сферами дослідження IWM.

Кандидати повинні мати не менше року досвіду роботи у друкованій, теле-, радіо- чи онлайн-журналістиці. IWM відхилятиме заявки початківців та студентів.

У час із червня 2015 до липня 2016 чотири стипендіати проведуть три місяці у Відні. Їх стипендія складатиме 7500 євро, також вони отримають робоче місце із доступом до мережі Інтернет, візову підтримку та допомогу із дослідницькими матеріалами. Організатори покривають кошти на дорогу у межах 1900 євро.

Довідатись більше