Слідчий Комсомольського райвідділу міліції Херсона Дарія Зубко пред’явила обвинувачення за статтею 171 Кримінального кодексу «Перешкоджання законній професійній журналістській діяльності» Антону Саїтову. Справу передано до суду. Висунення звинувачення сталося після скасування Прокуратурою Комсомольського району Херсона третьої, незаконної постанови цього слідчого про закриття кримінального провадження.

Нагадаємо: Саїтов був серед молодиків, які нападали 13 березня на журналістів херсонського інформаційного агентства «Таврія ньюс» членів НМПУ Олександра Тарасова та Валерія Миронюка.

Потерпілий Олександр Тарасов позитивно оцінив цей факт, одна висловив невдоволення тим, що поза увагою слідчого та прокурора, залишились злочинні дії інших нападників, які хапали руками камеру, не пропускали журналістів до місця зйомки, зіштовхували зі сходів. «Якщо до відповідальності буде притягнутий лише Саїтов, – каже Олександр Тарасов, – правоохоронні органи фактично визнають, що закривати, виривати журналістську камеру, бити по ній, погрожувати журналістам, зіштовхувати їх зі сходів можна. Й такі дії не тягнуть за собою юридичної відповідальності».

НМПУ підтримує таку позицію і вимагає від Генеральної прокуратури України, пред’явлення повідомлення про підозру у вчиненні злочину всім особам, які 13 березня 2013 року перешкоджали журналістській діяльності Олександру Тарасову та Валерію Миронюку. Медіа-профспілка також вважає, що слідчого Комсомольського райвідділу України Дарію Зубко необхідно притягти до відповідальності за саботування розслідування.

Голова НМПУ Юрій Луканов висловив задоволення фактом передачі справи до суду. «Ймовірно, недавнє покарання нападників на журналістів Ольгу Сніцарчук і Влада Соделя, – каже він, – створило прецедент. КА опиралася покаранню за 171 статтею КК після прецеденту спокійніше висуває звинувачення. Прецедентів покарання тих, хто не бив,а просто перешкоджав, в нас нема, тому слідство поводиться обережніше».

На Олександра Тарасова і Валерія Миронюка цього року у березні і липні двічі здійснювався напад. На вимогу журналістів міліція відкривала кримінальне провадження, а потім тричі закривала його, мотивуючи це відсутністю доказів. Тим часом, інциденти зафіксовано на відео, з якого чітко видно, що журналістів били і перешкоджали їхній роботі.