Уряд Сомалі заборонив журналістам користуватися назвою «Аш-Шабааб» і наказав замість цього називати озброєну терористичну організацію «групою, яка чинить масові убивства сомалійців». Про це повідомляє сайт МедіаОсвіта з посиланням на Al Jazeera.
Звертаючись до журналістів у столиці, Могадішо, начальник розвідки Абдірахман Мохамуд Туряре заявив, що пов’язані з «Аль-Каїдою» заколотники заслуговують на те, щоб їх так називали. «Усім вам відомо, що вони чинять, – додав він. – Вони влаштовують масову різанину людей».
Ісламські екстремісти не забарилися з відповіддю. Речник бойовиків проголосив: «Ми розцінюємо це як слабкість уряду віровідступників. Ніхто не має права ображати нас. Тим, хто обзиває нас, ми відповідатимемо як належить».
«Назва «Аш-Шабааб» означає «юність». Це гарна назва. Ми не дозволимо, щоб її плямували», – стверджував він.
«Аш-Шаабааб» заявила, що вона не терпітиме журналістів, які її обзивають і стають на протилежний бік у боротьбі з сомалійським урядом, що спирається на підтримку ООН.
Сомалійські медіагрупи того ж дня вдарили на сполох у зв’язку з офіційною заявою уряду у Могадішо.
Голова Сомаліййської асоціації незалежних видавництв Хассан аль-Джізі висловив свою думку про неминучі, на його думку, згубні наслідки загострення протистояння катарській телемережі.
«Наша країна – одне з найнебезпечніших місць для роботи журналістів, – сказав він. – Тож рішення влади наражає наше життя на ще більшу небезпеку».
«Ми повинні бути нейтральними, – наголосив Хассан аль-Джізі. – Адже ми – незалежні журналісти і не можемо працювати, як представники державних ЗМІ. Навіть міжнародні медіа користуються назвою «Аш-Шабааб». Якщо уряд не відмовиться від цього рішення, чимало журналістів перестануть працювати».
Сомалі, за оцінкою Комітету захисту журналістів є найбільш смертоносною для репортерів. З 1992 року там загинуло 56 медійників.