У Миколаєві співробітники Служби безпеки України затримали журналіста російського інформаційного агентства «Невские новости» Андрія Захарчука, який є громадянином України. Про це повідомляє видання «Преступности.НЕТ» з посиланням на власні джерела в Управлінні СБУ в Миколаївській області.

Офіційно в СБУ поки відмовляються повідомляти подробиці події, але джерело стверджує, що стосовно журналіста відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 111 КК України «Державна зрада». За попередньою інформацією, Андрія Захарчука затримали з фотографіями української військової техніки. Видання пише, що він був затриманий 10 лютого начебто під час фотозйомки ДП «Миколаївський бронетанковий завод».

«Преступности.НЕТ» зазначає, що до 23 січня цього року на сайті «Невские новости» міста Санкт-Петербурга (Росія) виходили матеріали Андрія Захарчука, які більше стосувалися спорту та суспільного життя міста. За попередньою інформацією, раніше Андрій Захарчук жив в Україні і має українське громадянство.

Як розповіла у коментарі «Преступности.НЕТ» подруга затриманого, з якою Андрій Захарчук гуляв по Миколаєву, він приїхав в місто для підготовки матеріалу про сьогоднішнє життя в Україні. За її словами, він родом з Дніпропетровська, кілька років тому виїхав до Санкт-Петербурга, де спочатку працював офіціантом, а потім влаштувався журналістом. Як каже дівчина, батьки Андрія Захарчука дуже патріотичні люди і їх здивувало те, що саме інкримінують їх синові.

Водночас інформагентство «Невские новости» заявляє, що що «Андрій Захарчук ніколи не займався забороненої законом діяльністю». «У його репортажах немає ні брехні, ні екстремізму, ні закликів до протиправної діяльності, тексти Андрія доступні в мережі інтернет і всі можуть переконатися в цьому самостійно», – повідомляє агентство, з яким співробітничав журналіст.

ІА «Невские новости» також повідомляє, що Андрій Захарчук прибув в Україну 2 лютого і 10 лютого він був заарештований СБУ. В агентстві переконані, що підставою арешту було «неправильно висвітлення подій в Україні», яка начебто зазначена у судовій постанові, винесеній 12 лютого судом міста Миколаєва.