Незалежна медіа-профспілка України у рамках роботи об’єднаного «Центру допомоги журналістам», створеного спільно із Національною спілкою журналістів України, проводить серію психологічних семінарів-тренінгів для журналістів «Журналісти в кризових ситуаціях: як впоратися з психічною травмою та залишитися в професії».

20 березня (п’ятниця) відбудеться одноденний семінар-тренінг у м. Херсоні для місцевих журналістів, а також колег, які працюють у АР Крим.

Час проведення – 11.00 – 17.00  Початок реєстрації учасників – о 10.30

Місце проведення – конференц-зал Херсонської міськради (м. Херсон, вул. Ушакова, 37, 2 поверх)

Запрошуємо на семінар журналістів із м. Херсон та Херсонської області, а також колег із окупованої АР Крим. 

Будемо раді бачити колег, які виїздили працювати у зоні АТО та можуть під час групової роботи поділитися своїм персональним досвідом перебування та роботи у небезпечних умовах.

Бажаючих взяти участь у семінарі просимо заповнити реєстраційну форму за посиланням  (http://goo.gl/forms/1Oi10ijnLX)  Учасники, які будуть відібрані для участі у семінарі – будуть повідомлені про це додатково. Запитання – за телефоном 050 356 57 58

Під час участі у роботі семінарах учасники дізнаються про наступне:

що таке психічна травма і як вона діє; чи є шляхи її подолання; як можна організувати допомогу собі та іншим в кризовій ситуації; як взаємодіють особистий конфлікт і травма; чому виникає неможливість звертатися за допомогою та наскільки можливо говорити і писати про страх і почуття вини.

Під час семінару будуть підніматися питання: журналіст як людина професії і журналіст як особистість. Професія журналіста як допомагаюча професія – можливий етичний вибір. Система психологічної підтримки і допомоги, організація роботи журналіста. Техніка психологічної безпеки на журналістському виробництві.

Учасники отримають знання щодо застосування деяких технік допомоги (дебрифінг, BASIC  PH)

Також учасники зможуть взяти участь у груповій терапії і переконатися на висланому досвіді, що подолання психічної травми можливе в групі.

Семінар проводиться завдяки підтримці Програми У-Медіа організації Інтерньюз Нетворк (за рахунок фінансової підтримки від АМР США).

*          *          *

Журналісти, працюючи у гарячих точках, під час висвітлення громадських протестів – є більш уразливими, ніж самі учасники подій.

Фізичні напади, розправи, арешти та обстріли можуть призвести до серйозних психічних травм журналістів, які перебувають під дією стресу. Стан журналістів, які безпосередньо стали свідками кривавих сутичок, військових конфліктів, та які працювати у редакції із відзнятим колегами матеріалом – погіршується вдома, куди вони повертаються після роботи. На думку психологів – це є ознакою розвитку психічної травми через часте невміння журналістів самостійно справитись з ситуацією.

Сьогодні в Україні склалася ситуація, коли журналістам доводиться працювати в умовах постійного стресу. Перебуваючи в травматичній ситуації і будучи постійно включеними в епіцентр подій, журналісти емоційно втомлюються та виснажуються і не завжди можуть продовжувати виконувати професійно свої обов’язки. Йдеться про професійне вигорання.

Несподівана для всіх нас кризова ситуація, яка виникла у нашій країні, показала непідготовленість журналістів та редакцій до роботи в таких умовах. Часто ми говоримо про вирішення питань та допомогу при фізичних травмах, однак забуваємо про наявність психічної травматизації. Часто ми говоримо та пишемо про інших, забуваючи про себе.

Запрошуємо журналістів,  які не байдужі до себе та до своїх рідних, близьких та колег.