Київська прокуратура та Голосіївський відділ міліції затягують розгляд скарг потерпілих журналістів-телевізійників каналу ТВі. Після вчорашнього засідання парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, де всі журналістські організації та народні депутати одностайно висловилися на захист прав журналістів, відбулися певні зрушення з мертвої точки. Сьогодні, 23 квітня, після двотижневого відмовчування, прокуратура таки спромоглася надіслати відповідь від начальника відділу прокуратури міста Києва Юрія Матвійчука.

Суть відповіді полягала в тому, що скарги членів НМПУ на неналежне розслідування кримінального провадження, щодо порушення трудових прав журналістів переслані до прокуратури Голосіївського району м. Києва. Районному прокурору дана вказівка провести перевірку доводів, викладених у зверненні «згідно з вимогами чинного кримінального процесуального законодавства».

За словами старшого юрисконсульта НМПУ Олександра Тарасова «Журналісти повідомляли про вчинення конкретного злочину – грубе порушення законодавства про працю (ст.172 КК України), безпідставна невиплата заробітної плати (ст.175 КК України). Відповідно прокурор міста Києва був зобов’язаний внести відомості про злочин до ЄРДР та відкрити кримінальне провадження саме за цими статтями кримінального кодексу. Ніщо не заважало в.о. прокурора міста Києва Олегу Воландюкові порушити кримінальне провадження саме за злочинами проти трудових прав, і направити справу на розслідування до Голосіївського відділу міліції. Замість цього, його підлеглий, начальник відділу Юрій Матвійчук «футболить» скарги на районну прокуратуру, тим самим затягуючи розслідування».

На думку Комітету НМПУ прокуратура м. Києва не вживає належних заходів до розслідування злочинів проти журналістів телеканалу ТВі, а також щодо притягнення за бездіяльність до дисциплінарної відповідальності співробітників Голосіївського РУ УМВС.