За фактом незаконного обшуку співробітниками ФСБ у квартирі кримської журналістки, автора «Центру журналістських розслідувань» Анни Андрієвської відкрито кримінальне провадження.

За даними відомства, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено дані про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 162 КК України (незаконне проникнення в житло та незаконне проведення огляду чи обшуку).

Матеріали кримінального переслідування відповідно до ч. 2 ст. 12 закону про окуповані території направлені до Генеральної прокуратури України для визначення підслідності.Нагадаємо, 13 березня співробітники кримського управління ФСБ провели обшук за місцем реєстрації кримської журналістки Анни Андрієвської. В результаті оперативники вилучили ноутбук, належить батькові журналістки, і її старі робочі блокноти.

Співробітники ФСБ пред’явили рішення Київського районного суду Сімферополя, який видав санкцію на обшук. У протоколі обшуку зазначено, що він проводився в рамках кримінальної справи, яку порушено російськими спецслужбами за ст. 280.1 КК РФ (публічні заклики до посяшательству на територіальну цілісність РФ) по публікації статті Андрієвської про волонтерів батальйону «Крим». У кримінальній справі журналістка є підозрюваною.
В рамках цієї кримінальної справи обшук також був проведений в квартирі за місцем реєстрації колишнього редактора «Центру» Наталії Кокорін. Вона також була затримана і допитана в кримському управлінні ФСБ в якості свідка у справі. Журналістку відпустили, вилучивши у неї особистий ноутбук.
Через місяць після цього, на початку квітня, на допит була викликана ще одна корлишня працівниця видання Ганна Шадурова, яка в зазначеній кримінальній справі теж проходить свідком.

Кримська польова місія з прав людини заявила, що порушення даної справи ФСБ РФ порушує принцип територіальної підсудності, оскільки матеріал опубліковано на сайті українського ІА «Центр журналістських розслідувань», зареєстрованого Міністерством юстиції України, редакція якого, як і журналіст, знаходиться в Києві.