Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) отримала відповідь від МВС щодо подій 18 травня 2013 року під час акції “Вставай, Україно!” у Києві на свій запит про доступ до публічної інформації.

Нагадаємо, у той день у центрі української столиці молоді люди побили журналістку “5 каналу” Ольгу Сніцарчук та журналіста газети “Комерсант-Україна” Владислава Соделя. За цим спокійно спостерігали працівники міліції. Адвокати постраждалих звернулися до прокуратури з вимогою відкрити кримінальне провадження щодо бездіяльності міліції під час нападу на журналістів на мітингу в Києві 18 травня. Але Київська прокуратура закрила кримінальне провадження щодо бездіяльності правоохоронців. 16 серпня адвокати Соделя та Сніцарчук знов звернулися до прокуратури із вимогою відновити кримінальне провадження.

Водночас Медіа-профспілка звернулась до МВС з вимогою надати відомості про міліціонерів, які не змогли захистити журналістів. Днями профспілка отримала цю інформацію (відповідь датовано 13 серпня 2013 року).

МВС оприлюднило прізвища міліціонерів, які понесли дисциплінарне покарання внаслідок розслідування фактів “недотримання службової дисципліни” під час акції 18 травня 2013 року. Ці міліціонери порушили вимоги Статуту патрульно-постової служби міліції України (наказ МВС України від 28.07.1994 р. №404):

1. Коваленко О.
2. Остапенко О.
3. Жабровець Р.
4. Струтін О.
5. Дроздов О.
6. Вовк С.
7. Драчук О.
8. Коверко О.
9. Блажевич В.
10. Мельничук М.
11. Гришко Р.
12. Дяченко М.
13. Чудо Б.
14. Ремез С.

Лист від МВС підписаний заступником начальника управління громадської безпеки ГУ МВС України у Києві.

МВС, відповідь

МВС, відповідь 2