Голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов, член комітету НМПУ Сергій Штурхецький і київський журналіст Богдан Олексюк вчора викликали поліцію на дільницю №659 у Варшаві в районі Старі Влохи. Вони змушені були це зробити, оскільки голова цієї дільниці Кшиштоф Чума не дозволив їм перебувати на території дільниці.

В середині дня українські журналісти у прес-центрі Руху за спостереження за виборами отримали інформацію про конфлікт між представником одного з кандидатів у президенти і керівником вищезгаданої дільниці. У супроводі польського колеги Мартіна Маручака вони відправилися туди.

Однак, глава дільниці Кшиштоф Чума, всупереч закону, заборонив українським журналістам працювати на дільниці. Як потім виявилося, він є сином міністра юстиції в уряді Дональда Туска Анджея Чуми.

Син колишнього міністра навіть не побажав розмовляти з журналістами. Не допомогло і втручання міжнародного спостерігача – литовки Ліни Хол. За її словами, глава дільниці не захотів слухати її аргументи.

Довелося викликати поліцію. Приблизно через 40 хвилин після виклику приїхали двоє чоловіків у цивільному. Вони заборонили себе фотографувати, заявивши, що є поліцейськими кримінальної поліції. На питання, чому на виклик з виборчого конфлікту приїхала кримінальна поліція, вони пояснили, що допомагають колегам.

За їх словами, керівник дільниці не може ідентифікувати українських журналістів, оскільки у них прес-карти іноземною мовою – їхні посвідчення були надруковані англійською.

У кінцевому підсумку, медійникам дозволили бути присутніми на дільниці, але без права фотографувати. Згідно з польським законодавством, такий дозвіл залежить від волі керівника дільниці. Але він не має права заборонити перебувати журналістам на дільниці.

Українські журналісти приїхали до Варшави на запрошення Руху за спостереження за виборами.