У липні 2012 року робоча група у Кабміні під керівництвом Володимира Семиноженка розробила проект Стратегії розвитку інформаційного суспільства до 2020 року. ЗМІ поширили інформацію, що у Стратегію буде додано питання юридичного визначення інтернет-ЗМІ. ГО “Телекритика” та Інтернет-асоціація України виступили категорично проти реєстрації інтернет-ЗМІ, оскільки це загрожуватиме свободі слова. Медіа-профспілка своєї позиції щодо цього питання не мала.

8 серпня НМПУ провела Робочу зустріч з формування позиції щодо реєстрації інтернет-ЗМІ. Після чого ще тиждень збирала думки профспілковців з цього питання через пошту та соціальні мережі. У понеділок, 20 серпня, Комітет НМПУ сформував свою остаточну позицію. Рішення пройшло експертизу Юридичного бюро профспілки. Отже.

Позиція НМПУ щодо реєстрації інтернет-ЗМІ

Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) виступає за добровільну недержавну реєстрацію інтернет-ЗМІ. Система реєстрації не має бути дозвільною та державною, щоб запобігти тиску на свободу слова. Проте профспілка виступає за легальну працю, дотримання професійних та етичних стандартів та прозорість прав власності у медіа і вважає, що запровадження реєстру інтернет-ЗМІ сприяло б цьому.

На думку Комітету НМПУ, у реєстрі інтернет-ЗМІ (інтернет-видань) має міститися така інформація:

1) адреса у мережі інтернет або адресний простір мережі інтернет;
2) засновники інтернет-видання (прізвище, ім’я та по-батькові, повне найменування та код за ЄДРПОУ юрособи);
3) юридична та фактична адреса, номера телефонів та e-mail-адреси засновників;
4) власники майнових інтелектуальних прав на комерційні найменування та торговельні марки інтернет-ЗМІ, логотипи;
5) повне найменування уповноваженого засновниками інтернет-видання органа (особи), який вповноважений на укладення трудових договорів і виконує організаційно-розпорядчі функції роботодавця для працівників интернет-видання.

НМПУ застерігає владу від спроби посилити контроль над інтернетом та закликає медійні організації та редакції провідних видань розпочати дискусію щодо необхідності ведення реєстру інтернет-ЗМІ.