Президент Петро Порошенко наголошує на необхідності створення транс-європейського російськомовного каналу мовлення.

Про це він сказав під час зустрічі в Києві з Президентом Литви Далею Грібаускайте, повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко зазначив, що вже обговорював необхідність такого каналу з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель і розраховує на підтримку своєї литовської колеги.

“Нам нагально необхідно зараз створити транс-європейський російськомовний канал мовлення. Я запропонував, і розраховую на Вашу підтримку, щоб ми поширили його на Литву. У вас є російськомовна аудиторія, ми готові направити найкращих журналістів, можемо створити умови. Важливо, щоб у Литві розуміли, що відбувається, важливо доносити альтернативну позицію”, – наголосив він.

Президент також зазначив, що “це має бути окремий канал, який буде доступним у будь-якому готелі, у кожній лікарні”.

“Ми відкриті до будь-якої допомоги та готові надіслати своїх експертів”, – своєю чергою відповіла Грібаускайте.

Вона також повідомила про ухвалене Європейською Радою рішення щодо протидії дезінформації. За її словами, Єврокомісії доручено підготувати пропозиції, і всі країни-члени делегують своїх експертів для цієї діяльності.

“Ми готові до спільної відповіді з боку Європейського Союзу, але ще слід обговорити конкретні пропозиції. Ми відкриті до будь-яких ідей”, – запевнила Грібаускайте.