Президент України Петро Порошенко підписав Закон «”Про внесення змін до Закону України “Про захист суспільної моралі”. Про це йдеться на його сайті.

Згідно з Законом № 173-VIII від 10 лютого, із Закону України «Про захист суспільної моралі» виключаються положення щодо визначення статусу та засад діяльності Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Раніше ці слова заважали владі закрити Нацкомморалі, хоча таке рішення готувалося ще з 2010 року.

Незалежна медіа-профспілка України кілька разів закликала ліквідувати цю комісію. Ініціатором змін до закону про суспільну мораль була депутатка Верховної Ради від Блоку Порошенка, колишня журналістка Ольга Червакова. Вона також входила до складу правління Медіа-профспілки у минулі роки.

Зазначається, що контроль за додержанням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі в межах своєї компетенції здійснюють Міністерство внутрішніх справ України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері культури, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, Державний комітет телебачення і радіомовлення України та Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Громадський контроль за додержанням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі здійснюють творчі спілки, які діють у сфері культури та мистецтв, журналістики. Держава забезпечує фінансову підтримку щодо здійснення громадського контролю за додержанням вимог цього та інших законів у сфері захисту суспільної моралі у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.