«Рух контролю за виборами» у Польщі відзначив позитивний внесок українських журналістів у прозорість голосування на виборах Президента Польщі 10 та 24 травня.

На прозорість голосування під час виборів Президента Польщі вплинула принципова позиція українських журналістів, які домоглися виконання норм виборчого законодавства. На цьому наголосила журналістка, одна із фундаторок громадянської ініціативи «Рух контролю за виборами» Ганна Добровольська у своєму виступі на прес-конференції у Варшаві за підсумками виборів.

Як ми вже повідомляли раніше, під час висвітлення першого туру Президентських виборів у Польщі 10 травня представників НМПУ Юрія Луканова та Сергія Штурхецького, а також українського журналіста Богдана Олексіюка не допустили на територію однієї з варшавських виборчих дільниць. Журналісти змогли виконувати надану законодавством можливість висвітлення процесу голосування тільки після втручання поліції. Занепокоєння даним інцидентом виявили і в Конгресі незалежних медіа Польщі.

ruch_kontrolu_za_vyboramy
На фото (зліва направо): фундатори «Рух контролю за виборами» Ганна Добровольська, Яцек Казимірський, Ядвіга Хмельовська та перекладачі

«Консультації із представниками Окружної виборчої комісії у Варшаві та представниками Центральної виборчої комісії дозволяють нам мати впевненість, що подібні інциденти не повторяться, а наступні вибори до Сейму Польщі у жовтні цього року пройдуть з дотриманням усіх демократичних процедур. Сподіваємось, що права журналістів висвітлювати виборчий процес ніким не будуть піддані сумніву», – відзначила Ганна Добровольська.

Представники громадянської ініціативи «Рух контролю за виборами» також подякували українським журналістам, які працювали і під час другого туру виборів, за оперативне висвітлення перебігу дня голосування. Українські журналісти висвітлювали перебіг Президентських виборів у Польщі 10 та 24 травня цього року на запрошення Асоціації польських журналістів та за сприяння «Руху контролю за виборами».