Під час зйомок масових протестів та сутичок з мітингувальників з правоохоронцями на Європейській площі і вулиці Грушевського у Києві 19 і 20 січня постраждало 20 співробітників ЗМІ. Про це журналісти повідомляли через соціальні мережі, прес-служби телеканалів, видань, сайтів.

«Телекритика» наводить власні дані про постраждалих журналістів:

1. Галина Садомцева, координатор онлайн-телебачення «Спільнобачення», отримала поранення уламків світло-шумових гранат, коли вона стрімила з місця подій. Отриману рану на нозі довелося зашивати в лакарні.

2. Антону Бережному, оператору «Спільнобачення» пошкоджено руку, куля пройшла в палець, також він отримав численні поранення, на тілі багато гематом.

3. Анатолій Лазаренко, оператора «Спільнобачення», потрапив під обстріл, на тілі журналіста – численні гематоми.

4. Янеку Фалькевичу, оператору «Спільнобачення», куля влучила в обличчя. Постраждалому зробили операцію.

5. Тимур Ібрагімов, стрімер «Спільнобачення» , отримав два порізи уламками від світлошумових гранат.

6. Тимур Бедерничек, оператор «Спільнобачення», отримав численні опіки ніг.

7. Богдані Бабич, одній із засновників проекту «Сіпільнобачення», уламок світлошумової гранати пошкодив ногу.

8. У Дмитра Сурніна, російського журналіста, екс-головреда газети «Мой район» (Москва), влучила гумова куля.

9. Вячеслава Веремія, кореспондента газети «Вести», поранено осколками світлошумової гранати у руку та око.

10. Володимира Тищенка, журналіста інтернет-видання і газети ВО «Свобода», поранили осколки світлошумової гранати, якими відстрілювалися міліціонери.

11. Олександр Брамс, фотокореспондент видання «Коментарі», отримав одразу кілька поранень – вибите праве плече, накладено гіпс, також рани від куль і осколків.

12. Олександр Клименко, журналіст видання «Голос України» отримав поранення від світло шумової гранати, що вибухнула й нього в ногах. Прооперований.

13. Журналістка Мирослава Гонгадзе повідомила, що до лікарні потрапив журналіст телеканалу ICTV, який, за її словами перебуває у важкому стані. «Телекритика» уточнює інформацію.

14. Наталка Пісня, журналіст «1+1», поранена у ногу з травматичної зброї. За її словами, її підстрелили правоохоронці.

15. Ігор Волосянкін, ніжинський журналіст і фотокор, отримав поранення в ногу, а перед цим – світлошумовою гранатою в спину.

16. Олександр Ковалевський, оператор каналу «24», постраждав від вибуху світло шумової гранати. Потачалась кровотеча з вуха.

17. Олексію Сімакову, журналісту СТБ, осколком від світлошумової гранати поранено ногу.

18. Євген Фельдман, фотокореспондент «Нової газети» (Росія), постраждав від світлошумової гранати, у нього поріз і розбитий ніс.

19. Ігор Ісхаков, оператор «Радіо Свобода», поранений від розриву світлошумової гранати. Побитий правоохоронцями.

20. Дмитро Баркара, журналіст «Радіо Свобода» побитий правоохоронцями.

Сутички між протестувальниками та правоохоронцями в центрі Києва розпочалися після того, як радикально налаштовані мітингувальники вирішили прорватися через кордон міліції до Верховної Ради. Доступ громадян до урядового кварталу обмежено більше місяця. Зокрема, перекрита вантажівками та автобусами вулиця Грушевського та вулиця Інститутська.