Народні депутати підтримали звернення до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, Парламентської асамблеї ОБЄС щодо порушення прав і свобод людини в Автономній Республіці Крим.

За відповідне звернення проголосували 302 народних обранців, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначається у тексті документа, від початку окупації Криму Російською Федерацією, на півострові спостерігається значне обмеження російською окупаційною і самопроголошеною місцевою владою прав і основоположних свобод людини.

Так, народні депутати зауважили, що Росія порушила низку міжнародних зобов’язань у сфері реалізації та захисту прав жителів АРК, серед яких положення Конвенції про захист прав і основоположних свобод, Рамкової конвенції про захист національних меншин.

“Поки увага всього світу була прикута до військових дій на Сході України, порушення прав і свобод людини в Автономній Республіці Крим посилились. Під різними приводами, наприклад такими, як боротьба з екстремізмом, російська окупаційна і самопроголошена місцева влада переслідує людей, які насмілилися відкрито висловлювати критику щодо дій Російської Федерації на Кримському півострові”, – йдеться у зверненні.

Зокрема, у документі зазначається, що наразі у Криму відбувається залякування й утиски тих, хто виступає проти позиції РФ в українсько-російському конфлікті, насамперед кримських татар, громадських активістів і журналістів.

Парламент своїм зверненням закликає міжнародних партнерів України засудити протиправний характер дій російської окупаційної і місцевої самопроголошеної влади в Криму, пов’язаний з утисканням та залякуванням місцевого населення; засудити порушення прав і свобод українців, кримських татар та представників інших національностей, а також громадських активістів і журналістів.

Крім того, у зверненні нардепи просять міжнародні організації вимагати безперешкодного допуску на територію Автономної Республіки Крим лідерів кримських татар; вимагати об’єктивного розслідування всіх випадків порушення прав і свобод людини та злочинів, скоєних за національною ознакою, невідкладно звільнити незаконно захоплених громадян України й вимагати від російської окупаційної та самопроголошеної місцевої влади забезпечення безперешкодного допуску на територію Криму місії міжнародних правозахисних організацій з метою постійного моніторингу і спостереження за ситуацію у сфері захисту прав і свобод людини.

Водночас, Верховна Рада закликає міжнародну спільноту не допустити безкарності усіх без винятку осіб, які скоювали злочини проти людяності від початку агресії Російської Федерації проти України.