Оператора закритого окупаційною владою кримськотатарського телеканалу ATR Ескендера Небієва, якого затримали 20 квітня, третю добу тримають від вартою і готуються визначити йому запобіжний захід. Про це повідомила у своєму Facebook заступник генерального директора телеканалу ATR Лілія Буджурова.

«Ми дуже сподівалися на те, що нашого колегу – оператора ATR Ескендера Небієва, затриманого вчора, сьогодні випустять. Але цього не сталося. Швидше за все, на завтра буде призначений суд, де йому визначать міру запобіжного заходу. Ескендеру інкримінується участь у масових заворушеннях, а саме – у мітингу 26 лютого 2014. До нього був допущений адвокат», – написала вона 21 квітня.

Нагадаємо, 26 лютого 2014 року під кримським парламентом зібралися кілька тисяч прихильників кримськотатарського Меджлісу і «Русского единства». Організаторами заходу виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского единства» Сергій Аксьонов. Внаслідок зіткнень двоє людей загинули. Слідчий комітет Росії порушив за цим фактом кримінальну справу, за якою було заарештовано декілька осіб.

У коментарях до повідомлення Лілії Буджурової крім обурення кричущим фактом беззаконня зазначається, що навіть за російськими законами Ескендера Небієва не можуть притягнути до відповідальності за акцію, яка відбулась на території України 26 лютого минулого року – тобто до анексії Криму Росією. «Господи, які покидьки! Якщо вже слідувати їх законам, яке відношення вони мали до Криму 26 лютого 2014??? Тварі!», – написала Надія Саїт-Аметова.

Нагадаємо, 20 квітня в окупованому Російською Федерацією Криму провели обшук помешкання оператора кримськотатарського телеканалу ATR Ескендера Небієва, а його самого затримали в рамках «справи 26-го лютого».