В ОБСЄ занепокоєні порушенням свободи слова у Криму. Йдеться про заборону окупаційної влади Криму на в’їзд до півострова раднику голови Меджлісу, журналісту Ісмету Юкселю, заявляє представник зі свободи засобів інформації Організації з безпеки і співпраці в Європі Дуня Міятович.

9 серпня генеральному координатору інформаційної агенції QHA, засновнику турецького каналу TRT Ісмету Юкселю було заборонено в’їзд на територію півострова на п’ять років. Фактична влада анексованого Криму ніяк не пояснила причини заборони.

«Я закликаю всіх відповідальних за ситуацію у Криму зупинити залякування представників ЗМІ та утриматися від придушення критичної інформації. Такі вибіркові і обмежувальні заходи не можуть бути прийнятними, оскільки це впливає на вільний потік інформації та свободу слова», – наголошує Міятович.

Раніше цього місяця Дуня Міятович засудила рішення щодо вилучення майна телерадіокомпанії «Чорноморська», яка є найбільшим мовником на півострові.

Ісмет Юксель – громадський діяч, ініціатор і керівник багатьох гуманітарних проектів, зокрема дитячих і молодіжних, реалізованих у Криму за сприяння кримськотатарської діаспори Туреччини, радник голови Меджлісу кримськотатарського народу з питань відносин з Туреччиною.

Ісмет Юксель мав звертататися до уряду Туреччини, підданим якої він є, щодо заборони йому в’їзду до Криму.

16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя пройшов так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.