Національна спілка журналістів та Незалежна медіа-профспілка висловлюють обурення фактами грубого захоплення регіональних телекомпаній на Сході України. Невідомі люди в масках та з бітами вриваються у приміщення телеканалів, вимагаючи прямого ефіру, грубо поводяться із журналістами, звинувачують їх у брехні. Так, майже сто невідомих чоловіків захопили харківський телеканал АТН. «Камеру вниз! Мы запрещаем себя снимать… Все сотрудники АТН уволены народом Харьковщины», – такі грубі викрики лунали у відповідь на прохання співробітників пояснити, ким є ці невідомі. Вони також відмовилися знімати маски і кричали, що журналісти телеканалу – «за фашизм».

Ще один інцидент стався увечері 7 квітня, коли на Луганський канал «Ірта» намагалися проникнути більше десятка невідомих чоловіків. А державну телерадіокомпанію в Донецьку наразі взято під охорону міліцейськими підрозділами на прохання журналістів. Охорону запроваджено після спроб захопити телекомпанію.

НСЖУ та НМПУ засуджують грубі дії сепаратистів та закликають ініціаторів і організаторів подібних злочинних акцій припинити зведення рахунків ціною безпеки журналістів.

Ми наголошуємо, що наші колеги виконують свої професійні обов’язки, забезпечуючи доступ суспільства до інформації. Журналісти та редакції ЗМІ не повинні бути рупором для тих чи інших політичних сил та угруповань. Ми закликаємо місцеву владу та правоохоронні органи забезпечити захист редакцій ЗМІ, щоб їх не було використано у чиїхось інтересах.

Висловлюємо солідарність із колегами зі Східних регіонів України і закликаємо всіх журналістів до об’єктивного і неупередженого висвітлення подій, що нині там відбуваються.