Пленум Національної спілки журналістів України (НСЖУ) більшістю голосів ухвалив 18 грудня рішення припинити діяльність Кримської регіональної організації НСЖУ. Про це повідомляє прес-служба Спілки.

Подальшу долю Кримської регіональної організації керівні органи НСЖУ розглядали під час проведення пленуму та секретаріату Спілки 17-18 грудня.

НСЖУ нагадує, що 1 червня в Криму з ініціативи колишнього очільника кримської організації Спілки Людмили Хорошилової було проведено установчі збори із заснування на території півострова осередку Спілки журналістів Росії (СЖР), після чого було проведено позачергові збори Кримської організації Національної спілки журналістів України (НСЖУ), на яких було прийнято рішення про ліквідацію організації.

Однак жодних документів про ці кроки від кримчан до центрального офісу Спілки не надійшло. НСЖУ засудила такі дії керівництва кримської організації, натомість запропонувала журналістам із Криму, які не бажають втрачати зв’язків зі Спілкою, перереєструватися у Київській регіональній організації НСЖУ.

Під час засідання секретаріату Національної спілки журналістів також обговорювалося питання подальшого функціонування Донецької та Луганської обласних організацій. Зокрема, головний юрисконсульт НСЖУ Тетяна Котюжинська поінформувала, що у зв’язку з прийняттям Указу президента та рішення Ради нацбезпеки і оборони про припинення діяльності держустанов у Донецькій та Луганській областях, виникають питання щодо подальшого фінансування організацій Спілки. З огляду на це виникає потреба в перереєстрації цих обласних організацій.

НСЖУ вивчатиме це питання та прийматиме відповідні рішення після консультацій з активом і керівництвом Донецької і Луганської обласних організацій Спілки в наступному році.