Незалежна медіа-профспілка України висловлює занепокоєння ситуацією, яка склалася навколо Коростенського журналіста, члена медіа-профспілки, кореспондента видання «Політком» Анатолія Лазаренка, який висвітлює тему рейдерського захоплення Коростенського щебзаводу.

НМПУ вважає, що проведення 12.07.2013 р. співробітниками Житомирського обласного управління міліції обшуку у його квартири та вилучення професійної техніки (ноутбука, флешок) є грубим порушенням кримінально-процесуального законодавства України та перешкоджанням законній професійній діяльності журналіста – не лише з боку співробітників міліції, але й слідчою суддею О. С. Рожковою, яка надала дозвіл на проведення обшуку та вилучення у журналіста документів, що стосуються ПрАТ «Трудовий колектив «Коростенський щебзавод» та ВАТ «Коростенський щебзавод».

Профспілка звертає увагу, що відповідно до ч.1 ст.234 Кримінально-процесуального кодексу України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Однак А.Лазаренко, висвітлюючи господарський конфлікт навколо Коростенського щебзаводу , який має значний суспільний інтерес,не вчиняв жодного кримінального проступку, і у нього не могло бути знарядь або майна здобутого у результаті вчинення кримінального правопорушення. Крім того, НМПУ зазначає, що ст. 10 Європейської конвенції захисту прав та основоположних свобод людини, та чинний Кримінально-процесуальний кодекс України (ст.ст. 9, 162 КПК України) захищають журналістську таємницю: інформацію яка знаходиться у володінні журналіста чи ЗМІ, а також джерела інформації.

Незалежна медіа-профспілка України, заявляє, що подібні дії силових структур проти журналістів які висвітлюють гострі конфліктні питання, та надання судами дозволів на обшук житла журналістів й вилучення у них документів, пов’язаних з професійною журналістською діяльністю, створюють небезпечний прецедент, коли міліція чи суд будуть використовуватись однією зі сторін конфлікту як інструмент тиску та залякування кореспондентів. У зв’язку з чим Комітет НМПУ, звертається до Генеральної прокуратури України з вимогою перевірити законність слідчих дій СУ УМВС України в Житомирській області по відношенню до кореспондента «Політком» Анатолія Лазаренка.