Незалежна медіа-профспілка вдруге звернулася до Міністерства внутрішніх справ, цього разу персонально до міністра Віталія Захарченка, з вимогою оприлюднити інформацію про притягнення до відповідальності працівників міліції, які порушили закон 18 травня нинішнього року, не втрутившись у побиття журналістів Ольги Сніцарчук і Владислава Соделя під час масових акцій протесту. З таким же запитом медіа-профспілка зверталася 9 липня, однак відповіді у 5-денний термін, як вимагає закон, не отримала.

«Після зазначених подій, – сказано в листі НМПУ до міністра Віталія Захарченка, – керівництво МВС неодноразово повідомляло про те, що розслідування даного нападу перебуває на особливому контролі МВС України та що призначено проведення службової перевірки дотримання законодавства України та, зокрема посадових/ службових обов’язків працівниками міліції, які здійснювали охорону громадського порядку.

Нещодавно в ЗМІ повідомлялося, що проведення вищезгаданої службової перевірки завершено. Зважаючи на це, Незалежна медіа-профспілка України просить повідомити про результати зазначеної перевірки, а саме:

1) Які висновки було зроблено за результатами службової перевірки подій, що відбулись 18 травня 2013 року;

2) Чи були допущені порушення вимог законодавства України з боку працівників міліції, і якщо так, які саме?

3) Чи притягнуто винних осіб до відповідальності, і якщо так – кого саме та до якої відповідальності? Чи проводиться досудове розслідування діяльності працівників міліції?

4) Які заходи реагування запропоновано вжити та/ або вжито для недопущення порушень прав журналістів у майбутньому?

Просимо направити на нашу адресу також копію висновку, прийнятого за результатами вищезгаданого службового розслідування».

У випадку повторного порушення закону «Про доступ до публічної інформації» і ненадання відповіді у 5-денний термін медіа-профспілка має намір звернутися до суду.

Нагадуємо, що 29 травня заступник начальника Слідчого управління ГУ МВС України в Києві Валерій Сімон повідомив в ефірі «5-го каналу», що шістнадцять правоохоронців притягнуто до відповідальності за бездіяльність під час побиття журналістів 18 травня.