Об’єднаний Центр допомоги журналістам НСЖУ та НМПУ проводить серію тренінгів «Безпека журналістської роботи під час громадських заворушень та у зонах небезпеки».

Навчання здійснюється у співпраці з Міжнародною федерацією журналістів. Зокрема, тренер МФЖ з безпеки, який має 20-річний досвід роботи у зонах військових конфліктів та консультує провідні зарубіжні медіа-компанії, протягом 7 днів проводив навчання українських медіа-тренерів.

Ними стали голова НМПУ Юрій Луканов, керівник Юридичного бюро для журналістів Юка Гаврилова, юрист НМПУ Олександр Тарасов, член Комісії з журналістської етики Сергій Штурхецький, журналіст-фрілансер із Криму Еміне Зіятдінова. Навчання складалося з двох частин – теоретичної та практичної. За схожим планом українські тренери навчатимуть журналістів.

Центр запланував проведення 15 тренінгів для журналістів різних регіонів – переважно зі сходу та півдня. Також кілька навчань буде організовано в західних областях. Загалом, відповідно до угоди з МФЖ, співпраця буде тривати 3 роки, за які навчання удосконалюватиметься, додаватимуться нові модулі. В найближчих планах також видання методички-посібника з безпеки для журналістів.

Перший тренінг для працівників ЗМІ вже відбувся: 23 травня у Херсоні. Журналістів навчали плануванню своєї роботи в зонах підвищеного ризику, в тому числі військових дій, правильним діям у таких умовах.

Журналістка херсонської ОДТРК «Скіфія» Ірина Руда відзначає, що семінар був корисним, особливо в нинішній ситуації в країні.

– Такі знання життєво необхідні не тільки журналістам, а й загалом громадянам України, бо ми не знаємо, що нас може чекати завтра. Цікавий тим, що тут була і практична частина, яка дозволить підвищити свої професійні навички, – зазначає вона.

Позитивно відгукується про навчання і журналіст ІА «Лада-інформ» Артем Сопов. Щоправда, каже, що один день для такого навчання надто мало, адже попрактикуватися хотілося б більше.

– Сподобалися практичні заняття. Сподіваюся, що ці знання в роботі не знадобляться, але якщо раптом щось станеться, то володіти ними добре кожному – і не тільки журналісту, а просто громадянину України, – каже Артем.