Незалежна медіа-профспілка України рекомендує Прем`єр-міністру Миколі Азарову взяти уроки у школі гарних  манер. Така рекомендація з`явилася після його прес-конференції в суботу на з`їзді Партії регіонів. Він тикав журналістам, повчав, які йому питання треба ставити, а які ні. Відмовився відповідати на запитання про закордонну власність свого сина.

НМПУ констатує, що Азаров подібним чином поводиться не вперше. І раніше він дозволяв собі відверто ігнорувати питання на тему  своїх і своєї родини майнових оборудок в Криму. Подібна поведінка може бути характерною для мафіозі, вважає медіа-профспілка, а не для високопоставленого державного діяча.

Медіа-профспілка нагадує, що будь-який державний чиновник утримується  коштом платників податків. І громадяни, які ці податки сплачують, мають право знати про майновий стан кожного чиновника, а тим більше такого високопоставленого, як глава уряду. Це не лише моральна норма, а й вимога Закону України «Про доступ до публічної інформації», в якому відмова надати відповідь на усний запит громадян передбачає адміністративне покарання.

«Чиновники самі мали б бути зацікавленні у шанобливому ставленні до журналістів, – каже голова НМПУ Юрій Луканов, – адже неповага до преси повертається до них бумерангом. Їх самих перестає поважати суспільство, вони втрачають довіру.  А без довіри до уряду з боку суспільства жодна політика не може бути ефективною».