Завтра, 25 травня, відбудеться чергове засідання Апеляційного суду Чернівецької області у справі з відновлення на посаді головного редактора телеканалу «ТВА» Юлії Сафтенку. Минуле засідання пройшло 20 травня, після чого суд оголосив перерву на п’ять днів. Старший юрист Незалежної медіа-профспілки України Олександр Тарасов відстоює на засіданнях позицію медійниці.

«Представник відповідача продовжує наголошувати, що редактор – це не журналістська посада. Тому в його обов’язки входить лише редагування сюжетів журналістів, без можливості створення своїх. Однак представник так і не зміг пояснити, якими документами регулюються обов’язки головного редактора телеканалу, а також його підпорядкування. Крім того, він наполягає, що у зв’язку з відстороненням з посади головного редактора Сафтенку не обов’язково мала бути переміщена на іншу посаду. Отже, за його логікою, вона мала б сидіти у своєму кабінеті головного редактора впродовж робочого часу, але не виконувати своїх обов’язків, від яких її відсторонили», – наголошує Олександр Тарасов.

Незалежна медіа-профспілка вже повідомляла про перебіг попередніх судових засідань.

ВПС «НМПУ» засадничо відстоює неухильне дотримання професійних прав журналістів, гарантоване державою.

Нагадаємо, Юлію Сафтенку звільнили з посади головного редактора каналу «ТВА» в серпні 2014 року, звинувативши у прогулах. Разом з нею роботу втратив журналіст Іван Гончарук за тією ж статтею. Проте, журналісти вважають це політичним тиском через вихід сюжету «Сокирянське князівство або Межигір’я в мініатюрі» про будинок екс-голови Сокирянської райдержадміністрації Василя Козака. Матеріал був присвячений земельним оборудкам посадовців Сокирянської райдержадміністрації, в тому числі там йшла мова про звинувачення місцевою громадою у причетності до цих махінацій колишнього першого заступника прокурора Чернівецької області Станіслава Банчука та Генеральної прокуратури України. Адже звільнення стали наслідком відмови опублікувати спростування та позов пана Банчука до суду. Цю справи юристи НМПУ виграли – суд ухвалив рішення на користь журналістів. Співвласниці телеканалу Оксана Козлан та Людмила Пишна самоусунились від вирішення питань трудового конфлікту. Варто зауважити, що пані Людмила є дружиною українського політика й банкіра, голови правління «Ощадбанку» а також кума Арсенія Яценюка Андрія Пишного. Але приналежність до владного клану не заважає власникам телеканалу «ТВА» порушувати трудові права журналістів.