Сьогодні відбулась акція проти прийняття Трудового кодексу України, у якій взяли участь активісти Незалежної медіа-профспілки України. Під тиском протестувальників депутати зняли проект Трудового кодексу з порядку денного.

Заявку на проведення акції подали кілька організацій, у тому числі Автономна спілка трудящих, профспілка “Захист Праці”, Конфедерація вільних профспілок. До неї також долучилися представники інших організацій, зокрема й Незалежна медіа-профспілка. О 10:30 ранку до комітетів Верховної Ради вийшли близько 70 людей. Вони тримали в руках плакати “Новий трудовий кодекс — шлях у рабство” та “Профспілкове ні – “трудовому геноциду” та ін.

Протестувальники били у барабани, грали на трубі та скандували “Ганьба!”. Активісти Автономної спілки трудящих поклали перед дверима комітетів ВРУ килимок з написом “Права трудящих”, по якому не відмовились пройти народні депутати. Також до таблички “Комітети Верховної Ради України” прикріпили напис “Тихо! Триває ампутація трудових прав”.

Як стало відомо пізніше, спікер парламенту Володимир Литвин заявив, що розгляд проекту ТК відкладається на невизначений термін. Серед аргументів – недоопрацьованність проекту і побоювання зростання соціальної напруги.