Національна рада з питань телебачення і радіомовлення винесла попередження телеканалу “News One” та радіо “Вести” за трансляцію інтерв’ю з представниками колишньої влади, оголошеними у розшук.

Про це повідомив голова Нацради Юрій Артеменко на брифінгу, передає Укрінформ.

За словами Артеменка, в ефірі “News One” двічі вийшло інтерв’ю колишнього прем’єр-міністра Миколи Азарова, в змісті якого Національна рада вбачає розпалювання ворожнечі, приниження честі і гідності людей, які брали участь у Революції гідності.

“Компанія могла, маючи запис того інтерв’ю, попередньо переглянути і всі спірні моменти вилучити, однак цього не зробила”, – заявив Артеменко.

За його словами, Національна рада ухвалила рішення звернутися до Генпрокуратури,  щоб долучити матеріали згаданого інтерв’ю до справи, яку порушено стосовно Азарова, оскільки він знаходиться в міжнародному розшуку.

Крім того, Нацрада планує звернутися в СБУ для перевірки персональної відповідальності керівництва телеканалу за розпалювання ворожнечі.

Що стосується транслювання в ефірі радіо “Вести” інтерв’ю з екс-заступником глави Адміністрації Президента Андрія Портнова, то, за словами керівника Нацради, отримати матеріали з його записом так і не вдалося.

“Національна рада письмово зверталася  до компанії за адресами вказаними в ліцензії, щоб отримати матеріали інтерв’ю Портнова для подальшого його розгляду. Нагадаю, до нас надійшла велика кількість повідомлень від радіослухачів, що інтерв’ю Портнова розпалює ворожнечу. Ми намагалися звернутися до компанії, але за всілякими приводами отримували повідомлення, що адресата немає, а коли знайшли компанію, термін зберігання матеріалів ефіру минув”, – сказав Артеменко.

Більш того, за його словами, інтерв’ю з Портновим з невідомих причин дуже швидко зникло з сайту радіо “Вести”, тому фактично через дії мовника Нацрада не змогла повною мірою виконати свої повноваження.

“У нас є підозри, що в цій ситуації компанія вела не зовсім чесну гру і рішення щодо зміни адреси ухвалювалося вже після того, як ми запланували розгляд питання компанії на засіданні”, – заявив керівник Нацради.