Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 24 липня вирішила звернутися до Комісії з журналістської етики з проханням оцінити контент російських каналів «Россия 1», НТВ, ТНТ, «Петербург – 5», «Звезда», РЕН ТВ, «ТВ Центр – International», «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета», «Россия 24», «НТВ-Мир», Russia Today, «Мир 24», РБК-ТВ.

А саме – наявність у програмах цих каналів закликів до насильницьких дій в Україні, закликів до розв’язання війни, агресивних дій або їх пропаганди, необґрунтованого показу насильства, пропаганди винятковості, зверхності або неповноцінності осіб тощо.

За словами голови Нацради Юрія Артеменка, Нацрада збирає своєрідну «доказову базу» для звернення до міжнародних інстанцій з приводу блокування російських каналів на супутнику.

«Ми збираємо експертну позицію щодо трансляції цих каналів супутниковим способом -щоб звернутися до відповідних інстанцій за межами нашої країни, щоб ми могли убезпечити нашу державу від дії цих пропагандистських передач на наше суспільство. Це звернення суспільства до нас, так само кабельники про це просять, оскільки вони виключають російські канали зі своїх мереж, а на супутнику ті залишаються», – пояснила перший заступник голови Нацради Ольга Герасим’юк.

«Ми хочемо на підставі висновків цієї комісії притягти відповідальних за розповсюдження (безпосередньо керівників цих каналів) до міжнародних санкцій. Із цією метою ми збираємо матеріали, з якими будемо звертатися до дипломатичних кіл, до іноземних представництв відповідних інституцій за кордоном», – додав пан Артеменко.

Нагадаємо, на засіданні 24 липня Нацрада визнала, що зміст іноземних (російських) телеканалів «РТР-Планета», «НТВ-Мир», «Россия 24» і «ТВ Центр – Іnternational» (TVCI) не відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення.

Раніше, в березні, суд своєю ухвалою тимчасово призупинив за позовом Нацради ретрансляцію на території України каналів «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета», «Россия-24», «НТВ-Мир», а 17 липня суд своєю ухвалою за позовом Нацради тимчасово заборонив ретрансляцію в Україні «ТВ Центр – Іnternational».

17 липня Нацрада також вирішила, що застосовуватиме санкцію анулювання ліцензії в судовому порядку щодо провайдерів програмної послуги, які незаконно ретранслюють російські канали «Россия 1», НТВ, ТНТ, «Петербург – 5», «Звезда» і РЕН ТВ.