30 червня ввечері журналістка «Громадського телебачення» Анастасія Станко та оператор Ілля Безкоровайний були захоплені представниками самопроголошеної «Луганської народної республіки». Про це повідомляє «Громадське ТБ», інформацію «Телекритиці» уточнила колега пані Станко Юлія Банкова.

За непідтвердженими даними, журналісти були незаконно затримані у Луганській області під час виконання професійних обов’язків і наразі перебувають у Луганську в підвалі однієї з будівель в центрі міста.

Колектив «Громадського телебачення» дуже стурбований захопленням журналістів і закликає тих, хто утримує Анастасію Станко, надати інформацію про цю ситуацію, про стан їхнього здоров’я, та умови, за яких журналісти будуть відпущені на свободу.

«Телекритика» зателефонувала на номер Анастасії Станко, але виклик було скинуто.

Журналістка «Громадського ТБ» Юлія Банкова і шеф-редактор «Громадського ТБ» Кіра Толстякова розповіли «Телекритиці», що під час захоплення Настя Станко зі своїм оператором Іллею Безкоровайним їхали по блокпостах Луганської області з метою провести зйомку біля «Луганської станиці». Їх захопили представники так званої Служби безпеки ЛНР, які назвали себе працівниками НКВС. Від Анастасії Станко приходять лише повідомлення про те, що вони з оператором живі-здорові, на дзвінки вона не відповідає.

Поки що ніяких вимог так звана «ЛНР» не висунула, тому невідомо, коли журналісти можуть бути звільнені.

Керівництво «Громадського ТБ» звернулося до Ради національної безпеки й оборони, Служби безпеки Укрїани і правоохоронних органів з проханням сприяти звільненню журналістів.

Раніше стало відомо про загибель російського журналіста у Донецькій області.