Міжнародна федерація журналістів ( МФЖ) та її європейський підрозділ, Європейська федерація журналістів ( ЄФЖ ) висловили свою глибоку стурбованість у зв’язку з триваючим безвідповідальним керуванням інформаційним агентством УНІАН, яке полягає в політичному тискові і запровадженні цензури в агентстві .
За даними підрозділу МФЖ і ЄФЖ Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ ) в середу, 28 серпня, п’ятьом журналістам, що працюють в агентстві, було заблоковано доступ до їхніх робочих місць. Їм повідомили , що вони переміщаються в нещодавно створений відділ моніторингу телевізійних новин.
Ці п’ять журналістів у жовтні 2012 року виступили з протестами щодо дій керівництва УНІАН, яке було звинувачене в цензурі, а потім ще й фальшуванні новин агентства.
«Ми приголомшені кричущим переслідуванням цих журналістів. Керівництво УНІАН проігнорувало колективний договір і покарало цих журналістів, які захищають правду, – заявив президент Міжнародної федерації журналістів Джім Бумела, – Це зарозуміле зловживання владою є останнім у серії дій керівництва УНІАН , яке продовжує переслідувати незалежних і критичних журналістів провідного агентства країни».
Рішення про перехід п’яти журналістів в інший підрозділ сталося після ряду дій безвідповідального керування в агентстві протягом останнього року. У листопаді 2012 року МФЖ і ЄФЖ засудили агентство за накладення штрафу на двох журналістів , які опублікували статті з критикою українського президента, а в листопаді стривоженість прозвучала через збільшення політичного втручання у ситуацію.
У відкритому листі , опублікованому п’ятьма досвідченими співробітниками УНІАН, автори заявили, що рішення про переміщення є переслідуванням і намаганням запровадити політичну цензуру в УНІАН .
Незалежна медіа-профспілка України заявила , що останнє рішення керівництва УНІАН брутально порушує трудові права журналістів і завдає шкоди репутації агентства.
«Ми глибоко стурбовані тим , що репутація цього агентства , яке колись користувалося довірою і повагою фахівців та громадськості , нині зруйнована політичним втручанням, – заявив президент ЄФЖ Могенсен Блічер-Б’єрегард, – Атмосфера страху і цензура у засобах масової інформації, які продовжують поширюватися в УНІАН і українських ЗМІ в цілому, повинні закінчитися . Ми висловлюємо нашу незмінну підтримку персоналу і журналістам УНІАН у їхній триваючій боротьбі за незалежну журналістику як суспільне благо і закликаємо керівництво УНІАН зупинити кампанію цькування своїх співробітників» .
МФЖ представляє понад 600,000 журналістів у 134 країнах.