Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і її регіональне відділення  Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) засудили керівництво Українського  незалежного  інформаційного агентства  (УНІАН) через  цензурування критики президента Віктора Януковича.

По відношенню до двох журналісток Любові Жаловаги і Валентини Романенко було здійснено акт некваліфікованого   менеджменту і зловживання владою щодо їхніх прав. Вони були оштрафовані на 200 гривень (приблизно 20 євро) за розміщення статті «На Банковій – пікет: Януковичу принесли черевик з ялинкою».

«Ми приголомшені цим кричущим прикладом цензури критичної журналістики, –  сказав Джім Бомбела, президент Міжнародної федерації журналістів, – Відносно  скромний розмір штрафу не може приховати рівня загрози та брутальних наслідків  цієї останньої атаки на незалежну журналістику в провідному  агентства країни».

Згідно із оприлюдненою минулого тижня заявою шести  редакторів сайту УНІАН,  менеджмент  УНІАН дав інструкції, які забороняють публікацію імені  Януковича в будь-якому негативному контексті. 200 гривнень  штрафу було виконанням цієї нової інструкції.

У відповідь на це  відділення МФЖ Незалежна медіа-профспілка України  (НМПУ) засудила  цей акт як грубе порушення трудового законодавства. Відповідно до Кодексу України законів про працю, дисциплінарні покарання обмежені доганою або звільненням працівників. Фінансові ж санкції є прямим порушенням закону і зловживання владою.

Заява також нагадує, що такі обмеження трудових  прав  спровокували журналістську революцію в 2004  проти цензури в новинах.

«Не має значення  отримував  директор УНІАН Вадим Осадчий   інструкції щодо цензури журналістів,  чи він добровільно вдався до політики потурання президенту. Атмосфера  страху і цензури, яка швидко поширюється по всіх  засобах  масової інформації України  повинна закінчитися,  – сказав Арне Кьоніг,  президент Європейської федерації журналістів, –  Влада робить серйозну помилку, якщо вона думає, що Україні журналісти можуть бути поставлені під контроль».

Джерело